ul. Modzelewskiego 56
Warszawa , Mokotów

pon. - pt. 9.00 - 20.00
sob. - do uzgodnienia

ul. Modzelewskiego 56
Warsaw , Mokotów

Mon. – Fri. 9:00 – 20:00
Sat. – to be agreed

Konsultacja

Cześć!

Dziś opowiem Wam nieco więcej a propos konsultacji ortodontycznej i o tym, skąd w ogóle narodził się pomysł na założenie aparatu ortodontycznego.

Zanim zaczęłam pracę w Medessence, do głowy mi nie przyszło by zakładać aparat. Żyłam w przeświadczeniu, że mnie to ominie. Owszem, byłam świadoma pewnych wad, ale sądziłam, że są mini mini i zupełnie nieszkodliwe. Wszystko zmieniło się, gdy stałam się częścią zespołu Medessence. Moje koleżanki z pracy chóralnie ogłosiły werdykt: ,,Potrzebny Ci aparat!”

Nie ukrywam, byłam zaskoczona.

Ja? Aparat? Ale jak to….?

Zaczęłam częściej wpatrywać się w lusterko i mimo, mało doświadczonego jeszcze oka, dostrzegać POWAŻNE nieprawidłowości. Rozsądek zdecydował ,,Też chcę mieć ładne i proste zęby!” Inna sprawa, że jestem też wizytówką Medessence czyli kliniki, która specjalizuje się w ortodoncji, więc ten fakt zobowiązuje:) Będę świecić przykładem!

Na wizycie konsultacyjnej dr Aleksandra Łazorko- Kabala wyjaśniła mi jaki typ aparatu jest, w moim przypadku, jak najbardziej wskazany. Czym też groziłoby zaniedbanie przeze mnie sprawy. Dr Aleksandra Łazorko wykonała przegląd i badanie jamy ustnej, wskazała, które zęby wymagają leczenia przed założeniem aparatu. Otrzymałam skierowanie do pracowni Diagdent, aby wykonać pantomogram i cefalometrię.

Są to zdjęcia radiologiczne, niezbędne w diagnostyce.

Zdjęcie cefalometryczne pokazuje profil głowy pacjenta, na jego podstawie lekarz wyznacza sobie punkty i generuje w specjalnym programie tzw analizę cefalometryczną. Analiza plus modele ortodontyczne są podstawą dokumentacji medycznej, bez tego też nie można zacząć leczenia. To zobrazowana sytuacja „przed”. Na podstawie analizy i modeli, ortodonta wie, jakie leczenie zastosować; jaki wybrać typ aparatu, typ zamków, jak je nakleić, pod jakim kątem, na jakiej wysokości, jakie dodatkowe elementy zastosować..

Wierzcie mi, jest multum specjalistycznych niuansów w tej całej ortodoncji…. o których, nam laikom, się nawet nie śni….jak to mówią..Diabeł tkwi w szczegółach.

Pantomogram z kolei pokazuje stan uzębienia, ustawienie ósemek i korzeni wszystkich zębów, stan kości i innych struktur, które dobrze zobaczyć i ocenić zanim ortodonta zacznie wykonywać swoje ruchy. Jest ponoć tak, że czasem odraczane jest leczenie na jakiś czas (na kilka miesięcy do kilku lat) albo wogole rezygnuje się z leczenia. W przypadkach, kiedy na pantomogramie wychodzi torbiel lub, co gorsze, zmiana nowotworowa, trzeba najpierw zrobić porządek… czyli leczenie chirurgiczne, żeby móc myśleć o ortodoncji. Proces gojenia po chirurgii trwa kilka miesięcy, wiec niestety trzeba cierpliwie czekać….

Wróćmy do mojego przypadku.

Moi Drodzy, ostatecznie zdecydowałam się na aparat i to nie byle jaki bo…w kolorze ,, champagne gold”. Tak, tak, aparat w kolorze złota. Sami powiedzcie, czy można chcieć więcej…♥️♥️

 

Dzięki za uwagę, do później!

Sara

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę