Laser frakcyjny CO2 w Medessence

Najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy laser frakcyjny CO2  dostępny w Medessence.

Zapraszamy do zapisów!

 

Zobacz efekty przed i po klikając tutaj!

Czym wyróżnia się laser frakcyjny CO2 w Medessence?

Laser frakcyjny CO2 firmy LUTRONIC jest laserem medycznym z certyfikatami CE i FDA,  czyli najbardziej restrykcyjnym certyfikatem w USA. Laser frakcyjny CO2 przeznaczony jest do zabiegów obrębie skóry. Używamy go również w stomatologii , do wykonywania zabiegów chirurgicznych w obrębie błony śluzowej . Najczęściej jednak używamy go do odmłodzenia skóry – powoduje ablacyjną, trwałą i całkowitą regenerację skóry oraz intensywną stymulację syntezy nowego kolagenu. Nie istnieje na świecie inny frakcyjny laser CO2 – tak zaawansowany technologicznie i o tylu możliwościach działania.

Mechanizm działania lasera frakcyjnego CO2 firmy LUTRONIC.

Zasadą „micro fractional ablative technology” – techniki mikro punktowej ablacyjnej fototermolizy skóry, jest zachowanie wysp nieuszkodzonej skóry między głębokimi kanałami uszkodzeń, wywołanymi impulsami laserowymi. Dzięki zachowanej siatce zdrowej skóry, możliwy jest szybki proces gojenia. W trakcie jednego zabiegu uszkadza się nie więcej niż 15%-30%. Dzięki temu zachowujemy pozostałe 70%-85% nienaruszonej zdrowej skóry, która potrzebna jest do przebudowy kolagenu i szybkiego gojenia. Przy zastosowaniu tego lasera frakcyjnego CO2 znakomite efekty uzyskuje się znacznie wcześniej (1 – 2 zabiegi), niż przy metodzie nieablacyjnej, zwłaszcza w przypadku głębokich blizn i zmarszczek. Efektem ubocznym jest dłuższy czas gojenia – do 7 dni.

Najnowocześniejszy laser frakcyjny CO2 w zasięgu ręki

Dwa tryby pracy lasera frakcyjnego CO2 – dynamiczny i statyczny, zmienne kształty i wzory pola skanowania, regulowana moc impulsu przy stałej energii oraz dowolne kształty i rozmiary pola skanowania umożliwiają łatwe prowadzenie zabiegów nawet na najtrudniejszych obszarach skóry i gwarantują doskonały jednolity efekt zabiegu.

Wskazania do użycia lasera frakcyjnego CO2 firmy Lutronic.

Pacjenci najczęściej decydują się na wykonanie serii zabiegów  odmładzających i wyrównujących koloryt w przypadku posiadania  poszarzałej i zmęczonej skóry twarzy. Fotostarzenie i fotouszkodzenie skóry a także poszerzone pory to nr 1 wśród wskazań do zabiegów laserowych.

Częstym powodem zabiegów są też blizny – potrądzikowe, pourazowe, pooparzeniowe i  pooperacyjne a także rozstępy.

Wiotkość skóry twarzy, ramion, brzucha to też dobry pretekst do zabiegów lecz pamiętajcie że im bardziej zaawansowany stopień wiotkości tym większe wskazanie do operacji plastycznej.

Laser frakcyjny CO2 znajdzie zastosowanie w przypadku wystąpienia zmarszczek i wiotkości skóry wokół oczu i ust , na policzkach. W tym przypadku zwykle decydujemy się a terapie łączone z wypełniaczami, stymulatorami i toksyną botulinową. Sam laser  rzadko rozwiązuje problem.

Należy rozważyć terapię laserową laserem frakcyjnym CO2 w przypadku występowania przebarwień posłonecznych, polekowych, hormonalnych i pozapalnych.

 

Przeciwwskazania do użycia lasera frakcyjnego CO2 Lutronic.

Dzielimy je na względne i bezwględne .  Nie wykonujemy żadnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznych podczas ciąży czy  laktacji. Musi minąć co najmniej miesiąc od zakończenia karmienia piersią.  Koniecznie poinformuj lekarza jeśli masz skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców). Należy darować sobie zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 w przypadku stosowania leków immunosupresyjnych oraz podczas choroby nowotworowej skóry,  Stosowanie leków światłouczulających , kosmetyki z retinolem A typu Roaccutane i innych retinoidów wymagają odstawienia i uzbrojenia się w cierpliwość. Szczegóły znajdziesz poniżej, w przygotowaniu do zabiegu

Efekty

Pierwsze rezultaty zastosowania lasera frakcyjnego CO2 widoczne są po 3-4 dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po 7 – 10 dniach po zabiegu w zależności od jego intensywności. Uzyskane efekty są porównywalne tylko z głęboką dermabrazją wykonaną laserem CO2 jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych i krótszym czasie gojenia. Efekty są bardzo spektakularne i widoczne już po pierwszym zabiegu i są one postępujące. Pełen rezultat zabiegu osiągamy w ciągu 6 miesięcy, po zakończonej terapii laserowej.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 firmy Lutronic należy powtórzyć 2-4 razy, aby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową. Typowa przerwa między zabiegami to 4-5 tygodni, w zależności od tego jak agresywny był poprzedni zabieg.

Wygląd skóry po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu możesz odczuwać dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. W razie dokuczającego bólu zażyj tabletkę przeciwbólową , ważne by nie była przeciwzapalna , bo akurat stan zapalny jest przez laser CO2 celowo sprowokowany.  Przez okres 2-3 dni spodziewaj się obecności obrzęku i lekkiego rumienia . Może pojawić się również niewielkie zbrązowienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku – kilkunastu dni, związane jest to z procesem usuwania uszkodzonych tkanek.  Często występuje powierzchowne złuszczanie naskórka, trwające maksymalnie 14 dni po zabiegu. Jest to efekt procesu jego odnowy. Po 24 h od zabiegu zacznij stosowanie preparatów przyspieszających regenerację naskórka oraz wodę termalną. Ważne jest, by utrzymywać skórę odpowiednio nawilżoną i stosować wysoką fotoprotekcję!

Zalecenia przed zabiegiem z użyciem  lasera frakcyjnego CO2

Zakończ przyjmowanie witaminy A oraz ziół ( w szczególności dziurawca, pokrzywy, bratka, czystka , skrzypu polnego ) przynajmniej 14 dni przed zabiegiem.

Nie zażywaj leków przeciwzapalnych (tj Aspiryny, Nurofenu, Ibuprofenu) do 7 dni przed zabiegiem .  Dopuszcza się stosowanie Paracetamolu i jego pochodnych ( np. Apap ).

Jeśli przyjmujesz  doustne retinoidy – możesz mieć przeprowadzony zabieg po 6 miesięcach od zakończenia terapii.

W przypadku stosowania retinoidów – zabieg można wykonać po miesiącu od zaprzestania.

Odpowiednie przygotowanie minimalizuje ryzyko powikłań.

Odczekaj  2 tygodnie od zakończenia antybiotykoterapii doustnej ,  miejscowej, czy od wygojenia opryszczki. Poinformuj lekarza jeśli masz częste, nawracające opryszczki , najpewniej zaleci profilaktykę przeciwwirusową.

Zabieg nie może być wykonany na skórę opaloną, lub po zastosowaniu samoopalacza. Jeśli chcesz przyspieszyć regenerację skóry po kąpielach słonecznych ,zalecane są najpierw zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego.

Odczekaj 2 tygodnie od wykonania jakichkolwiek zabiegów złuszczających; mechanicznych  lub  chemicznych.

Przed zabiegiem laserowym CO2 skóra nie może być podrażniona!

 

Zalecenia po zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego CO2 firmy Lutronic.

Bezpośrednio po zabiegu – schładzaj obszar poddany zabiegowi czy to za pomocą coldpack’ów otrzymanych przez lekarza , czy też przy pomocy np . mrożonek zawiniętych w jałową gazę. Opcjonalnie możesz udać się na długi , spokojny spacer, który w chłodny wieczór na pewno Cię ukoi i  zminimalizuje obrzęk , który jest zawsze dużo większy bez zastosowania chłodzenia. Unikaj kontaktu z wodą przez pierwszą dobę . Zmień poszewkę od poduszki na czystą i nie przytulaj się ze zwierzętami.

Ważne aspekty pielęgnacji pozabiegowej

Po 24h można należy wprowadzić pielęgnację.  Stosuj delikatne płyny do mycia twarzy, wykonuj łągodne ruchy, bez nadmiernego pocierania.  Zacznij też stosowanie produktu natłuszczająco- regenerującego. Zalecamy nakładanie 3 razy dziennie np : Zinalfatu lub Alantanu , w które to najlepiej zaopatrzyć się w aptece jeszcze przed pójściem na zabieg. Ponadto:  Nie wykonuj zabiegów złuszczających.  mechanicznych i chemicznych, przez minimum 2 tygodnie od zabiegu. W tym czasie unikaj również wszelkich zabiegów kosmetycznych, dermatologicznych oraz z zakresu medycyny estetycznej bez konsultacji z lekarzem.

Im bardziej stosujesz się do zaleceń , tym korzystniej przebiega gojenie.

Nie korzystaj z sauny, jacuzzi i gorących kąpieli przez 3-4 dni . To samo tyczy się picia alkoholu oraz wysiłku fizycznego. Daj organizmowi czas na regenerację i nie prowokuj wystąpienia powikłań pozabiegowych. Absolutnie nie zdrapuj złuszczającej się skóry i strupków. Nie chodź na basen i dbaj o higienę.  Nie opalaj obszaru poddanego zabiegowi minimum 4 tygodnie po zabiegu . Koniecznie stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym z SPF 50. Pamiętaj że częstotliwość nakładania i ilość kremu z filtrem ma kolosalne znaczenie dla skuteczności fotoprotekcji.  W razie wątpliwości zapraszamy  do lektury  https://www.medessence.pl/2021/03/23/eliksir-mlodosci/.

Jeśli cokolwiek Cię niepokoi, bądź w kontakcie z lekarzem prowadzącym .  Twoje zdrowie i satysfakcja są naszym priorytetem.

Najszybszy kontakt uzyskasz pisząc wiadomość na nasz firmowy profil https://www.instagram.com/medessence/?hl=pl

Zapraszam , Olga Cytrynowicz

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę