Krem z wysokim filtrem to nie fanaberia a codzienny MUST HAVE.

Krem z wysokim filtrem to nie fanaberia a codzienny MUST HAVE!

Oczywiście, nie wystarczy kremu z wysokim filtrem posiadać . Trzeba go  używać  i to w znacznie większych ilościach niż  Ci się wydaje.  Skupmy się najpierw nad przyczyną całego zamieszania jaką jest  Słońce.  Ma niewątpliwie wiele zalet..  Największa jest taka, że poprawia nasze samopoczucie dając energetycznego kopa. Bez słońca czujemy się źle i dopada nas chandra. Jest to szczególnie odczuwalne w obecnych czasach , w dobie pandemii COVID-19 i codziennych smutnych doniesień z prasy . Polska rzeczywistość, zwłaszcza polityczna … i kilkumiesięczny brak słońca może zwalić z nóg najbardziej optymistyczne osoby na świecie, nieprawdaż?

Wracając do Słońca i kremu z wysokim filtrem …

Dzięki niemu możemy się cieszyć  seksowną opalenizną i co naj naj najważniejsze daje nieocenione korzyści zdrowotne w postaci syntezy witaminy D3 – niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.  Rok w rok przybywa publikacji naukowych dowodzących znaczenia jej suplementacji. Temat syntezy witaminy D omówimy szerzej w kolejnym artykule. To bardzo wartościowa wiedza, którą postaramy się Wam przedstawić w maksymalnie przystępnej formie.

Z jednej strony tęsknimy do kąpieli słonecznych… A z drugiej, co z rakiem skóry i fotostarzeniem?

Skóra odczuwa skutki promieniowania przez CAŁY ROK!   Aby za 10 lat wciąż cieszyć się napiętą, jednolitą skórą, pozbawioną przebarwień, musimy działać od zaraz.  Codzienna rutyna pielęgnacyjna jest kluczem do uzyskania pięknej cery.  Filarem codziennego rytuału  musi być krem z wysokim filtrem ( SPF 50) .

Promieniowanie słoneczne to główny czynnik powodujący starzenie się skóry. Za proces starzenia odpowiadają wolne rodniki – atomy lub cząsteczki, które zawierają niesparowane elektrony. Każdy organizm posiada je z natury. Jednak przebywanie w niekorzystnych warunkach powoduje ich szybki wzrost. Niestety, bez odpowiedniej ochrony,w tym stosowania kremu z wysokim fitrem  słońce i  emitowane przez nie promienie UVA i UVB, są czynnikami korzystnymi dla powstawania wolnych rodników.

Wolne rodniki z kolei doprowadzają do zmian w komórkach oraz do:

  • fotostarzenia, czyli zmiany ukierunkowania włókien elastyny i kolagenu, co powoduje zwiotczenie skóry i utratę jędrności, a w konsekwencji – pojawienie się zmarszczek;
  • nietolerancji na słońce, powszechnie nazywanej alergią słoneczną, objawiającej się zaczerwienieniem, swędzeniem, świerzbiączką letnią;
  • zaburzeń pigmentacji;
  • rozwoju nowotworów skóry!!!!

CZESTOTLIWOŚĆ STOSOWANIA KREMÓW Z WYSOKIM FILTREM

Krem z wysokim filtrem należy stosować CODZIENNIE, przez OKRĄGŁY ROK, również w warunkach domowych i do tego kilka razy dziennie. Wiecie, że promieniowanie UVA i UVB przenika nawet przez szyby okienne? Do tego korzystając z komputera, smartfona lub oglądając telewizję, jesteście narażeni na światło widzialne HEV, którego działanie jest porównywalne do promieniowania słonecznego.

Krem z wysokim filtrem kojarzy nam się z ciężką i lepką substancją, którą mamy ochotę zmyć od razu . Na szczęście produkcja i technologia kosmetyczna bardzo się rozwinęły. Rynek jest obecnie zasypany nowymi produktami , do wyboru , do koloru. Nikt tak pięknie nie analizuje i opisuje kremów z wysokim filtrem jak biotechnolog Anna Sienkiewicz , autorka profilu https://www.instagram.com/inti_skin/?hl=pl. Polecam pochylić się nad treściami zawartymi na profilu lub też ebooku jej autorstwa.

Aktualnie spośród masy produktów kosmetycznych na rynku, możemy znaleźć filtr SPF 50 w postaci spray ‘u, żelu, lekkiego kremu a nawet w formie podkładu. Wystarczy przed wyjściem z domu spryskać twarz lub nałożyć warstwę kremu (pół łyżeczki), a po kilku minutach nie będziemy już czuć jego obecności na skórze.

Stosowanie kremu z wysokiem filtrem (SPF 50) to ratunek dla naszej skóry i szansa na jej świetną kondycję w przyszłości.

To długoterminowa inwestycja! Używanie filtra powinno być wpisane w nasze życie dokładnie na tej samej zasadzie, co mycie zębów. Tylko stosując odpowiednią pielęgnację uchronimy się przed zmarszczkami i przebarwieniami.

Czy nie o tym marzy każda z nas? Panie często pytają o  przepis na młodość. Prawda jest taka, że krem w wysokim filtrem jest jednym z jego bazowych składników. Kolejny składnik znajdziecie tu https://www.medessence.pl/2021/09/13/retinoidy/ a jak dobrać odpowiedni krem z wysokim filtrem ? Bez obaw, razem z naszą kosmetolog – Karoliną Wojtiuk , pomożemy w wyborze idealnego!

Zapraszam i pozdrawiam,

dr Olga Cytrynowicz

 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę