Zaprzyjaźnij się z Eliksirem Młodości

Słońce ma wiele zalet. Poprawia nasze samopoczucie, daje energetycznego kopa – zwłaszcza, kiedy wychyla się zza chmur tuż po okresie jesienno-zimowym, przez większość Polaków spędzanym w trybie standby. Przynosi nadzieję i radość w sercu. Mamy wrażenie, że tegoroczne wiosna i lato są szczególnie wyczekiwane, w końcu ostatnie miesiące nie należały do najłatwiejszych. Szarówka, spędzanie większości czasu na siedzeniu w domu, konieczność ograniczenia kontaktów towarzyskich, atmosfera lęku, niepokoju i wielkiej niepewności spowodowanej pandemią COVID-19 wymęczyła wszystkich psychicznie i po prostu…

Wszyscy mamy DOŚĆ! Chcemy słońca i oddechu, chcemy kontaktu z naturą!

Poza zastrzykiem sił witalnych, słońce maluje na naszej skórze piękną opaleniznę i daje nieocenione korzyści zdrowotne w postaci syntezy witaminy D3 – niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

 

Rok w rok przybywa publikacji naukowych dowodzących znaczenia jej suplementacji. Temat syntezy witaminy D omówimy szerzej w następnym artykule. To bardzo wartościowa wiedza, którą postaramy się Wam przedstawić w możliwie najprzystępniejszej formie – zrobimy tłumaczenie z naukowego na polski 😊

Na poczekaniu możemy przywołać całe mnóstwo argumentów za tym, aby opuścić cztery ściany, wstać z wygodnej kanapy i w końcu cieszyć się promieniami słońca. Ale zaraz, z jednej strony tęsknimy do kąpieli słonecznych… A z drugiej, co z rakiem skóry i starzeniem? Co z ciemną opalenizną, która przecież już od dawna jest passe?

Mimo tego, że nie ma jeszcze upałów i nie musimy zapobiegać szkodliwemu działaniu ostrego światła słonecznego, MUSIMY POZOSTAWAĆ UWAŻNI. Nie zapominajmy, że nasza skóra odczuwa skutki promieniowania przez CAŁY ROK! Aby za 10 lat wciąż cieszyć się napiętą, jednolitą i piękną skórą, pozbawioną przebarwień, powinniśmy działać już teraz. Codzienna rutyna pielęgnacyjna jest kluczem do uzyskania nieskazitelnej cery, a filarem codziennego rytuału powinien być krem z filtrem z SPF 50. To właśnie on jest receptą na zachowanie skóry w doskonałej kondycji.

Promieniowanie słoneczne to główny czynnik powodujący starzenie się skóry. Za proces starzenia odpowiadają wolne rodniki – atomy lub cząsteczki, które zawierają niesparowane elektrony. Każdy organizm posiada je z natury, jednak przebywanie w niekorzystnych warunkach powoduje ich szybki wzrost. Niestety, bez odpowiedniej ochrony, słońce – a raczej emitowane przez nie promienie UVA i UVB, są czynnikami korzystnymi jedynie dla powstawania wolnych rodników.

Wolne rodniki z kolei doprowadzają do zmian w komórkach oraz do:

  • fotostarzenia, czyli zmiany ukierunkowania włókien elastyny i kolagenu, co powoduje zwiotczenie skóry i utratę jędrności, a w konsekwencji – pojawienie się zmarszczek;
  • nietolerancji na słońce, powszechnie nazywanej alergią słoneczną, objawiającej się zaczerwienieniem, swędzeniem, świerzbiączką letnią;
  • zaburzeń pigmentacji;
  • rozwoju nowotworów skóry.

„W takim razie zacznę stosować latem krem z SPF 50 nie tylko na wyjście na plażę,
czy to wystarczy?”

Jest lepiej, ale nie do końca. Może dla wielu z Was wciąż będzie to zaskoczeniem, ale taki filtr należy stosować CODZIENNIE, przez OKRĄGŁY ROK, również w warunkach domowych. Wiecie, że promieniowanie UVA i UVB przenika nawet przez szyby okienne? Do tego korzystając z komputera, smartfona lub oglądając telewizję, jesteście narażeni na światło widzialne HEV, którego działanie jest porównywalne do promieniowania słonecznego.

Krem z filtrem kojarzy nam się z ciężką i lepką substancją, którą najchętniej od razu mamy ochotę zmyć. Na nasze szczęście produkcja oraz technologia kosmetyczna bardzo się rozwinęły.

Aktualnie spośród masy produktów kosmetycznych na rynku, możemy znaleźć filtr SPF 50 w postaci spray ‘u, żelu, lekkiego kremu a nawet w formie podkładu. Wystarczy przed wyjściem z domu spryskać twarz lub nałożyć warstwę kremu (pół łyżeczki), a po kilku minutach nie będziemy już czuć jego obecności na skórze.

krem z filtrem z SPF 50

Krem z SPF 50 to ratunek dla naszej skóry i szansa na jej świetna kondycję w przyszłości. To długoterminowa inwestycja! Używanie filtra powinno być wpisane w nasze życie dokładnie na tej samej zasadzie, co mycie zębów. Tylko stosując odpowiednią pielęgnację z wykorzystaniem środków zapobiegających negatywnym skutkom szkodliwych czynników środowiskowych, uchronimy się przed zmarszczkami i przebarwieniami.

Czy nie o tym marzy każda z nas? Panie często szukają idealnego eliksiru młodości, nie do końca zdając sobie sprawę, że mają go na wyciągnięcie ręki. Bez obaw, pomożemy w wyborze idealnego!

Olga & Karolina

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę