Bonding, czyli licówki kompozytowe

Bonding zębów w Medessence Warszawa

Bonding zębów to znakomite rozwiązanie dla osób, które marzą o pięknym uśmiechu.  Najczęstsze wskazania to diastemy lub tremy ( szpary między zębami) , liczne, często przebarwione wypełnienia w odcinku przednim , nierówny koloryt zębów, wielkość lub niedoskonały kształt .

 

Licówkę kompozytową można porównać do tipsa. Jest to warstwa jasnego materiału, którą pokrywa się ząb. To metoda, która pomaga zatuszować nieprawidłowości zębowe bez konieczności leczenia ortodontycznego i bez konieczności zbierania szkliwa czyli uszkodzania zębą. Zwykle też wybierane są jako przedwstęp do leczenia licówkami ceramicznymi jako że nie wymagają szlifowania zębów. Młodzi ludzie, którzy marzą o hollywood smile i nie chcą naruszać struktury własnych zębów, decydują się na licówki kompozytowe zwane BONDINGIEM również z przyczyn ekonomicznych. Regularne wizyty kontrolne co pół roku i unikanie mocno barwiących napojów pozwoli się cieszyć bondingiem  długie lata. Nowoczesne materiały kompozytowe o minimalnej porowatości, przy prawidłowym użytkowaniu, pozwalają uzyskać spektakularne efekty zbliżone do licówek ceramicznych. To szybki, bezbolesny zabieg, cieszący się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród obecnie świadomych i wymagających młodych pacjentów.

Rezerwacje online

Zastosowanie licówek kompozytowych

Licówki kompozytowe nakłada się bez szlifowania. Lekarz aplikuje cienką warstwę materiału kompozytowego na zewnętrzną powierzchnię zębów - tak, aby pokryła defekty uzębienia lub odtworzyła pożądaną wielkość i kształt. Zabieg jest odwracalny, przy użyciu mikroskopu i z należytą starannością można przywrócić pierwotny kształt i kolor zębów. Piszę o tym dlatego, że dostajemy takie zapytania, jednakże nigdy nam się nie zdarzyło zdejmować licówki wykonanej przez dentystki w  Medessence. Aczkolwiek informuję, że jest taka opcja.

Leczenie licówkami kompozytowymi polega więc na korekcie kształtu, wielkości, koloru a czasem niewielkiego defektu ustawienia zębów. Zabiegu nie przeprowadza się między innymi u bruksistów, nawykowo zgrzytających lub zaciskających zęby, pacjentów z paradontozą, dużymi wadami zgryzu, niewyleczoną próchnicą . Takie osoby zapraszamy na licówki kompozytowe / bonding po uporządkowaniu tych kwestii . Oczywiście wszystko w myśl zasady: Primum non nocere czyli po pierwsze nie szkodzić. Pamiętajcie że założenie licówek , przy obecności poważniejszych problemów zębowych , zdrowotnych , mimo początkowego zachwytu może przysporzyć jeszcze więcej trudności i niepotrzebnie zwielokrotnić wydatki na leczenie.

Podsumowując raz jeszcze, najczęstsze wskazania do nałożenia licówek kompozytowych to:

 

  • przebarwienia ( np. po tetracyklinach. urazach)
  • diastema i tremy,
  • małe, krótkie zęby przednie,
  • lekko stłoczone zęby , w tym przypadku może być wymagane lekkie oszlifowanie.
  • złamany ząb (licówka może stanowić jego uzupełnienie),
  • ubytki brzegów i ukruszenia kątów brzegów siecznych.

Licówki kompozytowe – step by step / etapy zabiegu

Odpowiednia kwalifikacja pacjenta to klucz do sukcesu . Pierwsza wizyta u nas to konsultacja ze specjalistą, badanie jamy ustnej i omówienie potrzeb i możliwości. W przypadku planowania licowania dużej ilości zębów, lekarz pobiera wycisk na pierwszej wizycie pod przyszły mock up . Co to takiego? Mock up to wykonane z akrylu “ próbne licówki’, które mierzymy w jamie ustnej pacjenta podczas wizyty pośredniej. Służy to wizualizacji i ocenie funkcjonalności w zgryzie i pozwala uniknąć ewentualnych problemów. Mock up wykonujemy też w przypadku dużych metamorfoz, do oswojenia się pacjenta z radykalną zmianą . Wierzcie mi…. szok. nawet pozytywny , czasem jest zbyt dużym przeżyciem dla pacjenta. Lubimy łzy szczęścia, aczkolwiek do wielkich zmian lepiej się przygotować.

Po konsultacji pacjent wymaga najczęściej zabiegu higienizacyjnego. Zalecamy wykonanie go u higienistki Anny lub Aleksandry . Tylko wtedy mamy pewność, że jest wykonany maksymalnie dobrze . Higienizacja ma na celu pozbycie się złogów, osadu, biofilmu i ma też charakter edukacyjny. Dowiadujesz się jak dbać o jamę ustną, czego używać i jak w przyszłości zachować piękno licówek kompozytowych jak najdłużej.

Kolejny etap to wybielanie. Metoda dobierana jest do potrzeb i preferencji pacjenta . Wybielanie nie zawsze jest konieczne ale doświadczenie pokazuje że lepiej wybielić niż nie....

Po skończonym wybielaniu przystępujemy do rzeźbienia wymarzonych licówek kompozytowych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, najczęściej trwa kilka godzin . W rzadkich przypadkach dzielony jest na 2-3 wizyty. Zaopatrz się w słuchawki z ulubionym audiobookiem 🙂 i bądź gotowy na wspaniałe emocje.

Po finałowej wizycie, czasem są potrzebne drobne korekty . Każda praca jest inna i nie gwarantujemy że po ostatniej wizycie możecie wyruszyć na drugi koniec świata.

Zabieg, bez wątpienia pozwala uzyskać hollywoodzki uśmiech. To ważne dla osób, którym defekty wizualne w obrębie uzębienia utrudniają życie i są przeszkodą w kontaktach z innymi. Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki bowiem do wymarzonej wersji uśmiechu dzieli Cię kilka wizyt..

Bonding zębów Warszawa - zalety

Dla wielu osób wybór bondingu/ licówki kompozytowej to szansa na wymarzony uśmiech. Trwałość tego materiału jest zbliżona do wytrzymałości wypełnień w jamie ustnej. Wszytko zależy od odpowiedniej higieny , stylu życia , regularności wizyt kontrolnych i diety.

Spożycie buraczków i czerwonego wina co drugi dzień na pewno dobrze wpłynie na układ naczyniowy ale na licówki kompozytowe już niekoniecznie:). Omów to w trakcie konsultacji z naszym specjalistą.

Licówki kompozytowe w Warszawie - Zapraszamy!

Chociaż wytrzymałość licówek kompozytowych, jest ogólnie rzecz biorąc, mniejsza niż porcelanowych to jakiekolwiek przebarwienia i pęknięcia można łatwo naprawić. Robi się to bezpośrednio w ustach pacjenta, bez konieczności korzystania z laboratorium protetycznego. Licówki kompozytowe to rozwiązanie ekonomiczne, szybkie i bezpieczne dla zdrowia. Serdecznie zapraszamy!

Licówki kompozytowe: cena

Koszt jednej licówki kompozytowej to 650-850zł.

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

Już teraz zapłać przez Mediraty 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę