Laser frakcyjny CO2

Jednym z najpopularniejszych laserów wykorzystywanych w gabinetach medycyny estetycznej jest laser frakcyjny CO2. Pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia skóry bez konieczności odbywania długotrwałej rekonwalescencji. Każdy z pacjentów marzy o jak najlepszych, widocznych rezultatach. Laser CO2 stosowany w naszej placówce Medessence w mieście Warszawa zapewnia je już po pierwszym zabiegu. Dla kogo jest przeznaczony i czego można się po nim spodziewać? W jaki sposób przebiega cała procedura? Podpowiadamy!

W jaki sposób działa laser frakcyjny CO2?

Działanie lasera doprowadza do ściśle kontrolowanego, fototermicznego urazu skóry. Światło lasera wnika w skórę i jest absorbowane przez znajdującą się w niej wodę. W wyniku tego zjawiska dochodzi do podgrzania wody w tkance oraz jej odparowania. W skórze tworzą się mikroskopijne kolumny, co jest początkiem uruchomienia procesów związanych z jej regeneracją. Kolagen ulega obkurczeniu i rozpoczyna się uzupełnianie powstałych ubytków. Podczas trwania sesji laseroterapii nie można jednak doprowadzić do powstania zbyt dużych uszkodzeń. Parametry światła lasera muszą zostać więc odpowiednio dobrane do fototypu skóry i problemu, z którym zgłosił się pacjent. Laser frakcyjny CO2 w Medessence Warszawa obsługiwany jest przez lekarza, dlatego zabieg jest całkowicie bezpieczny oraz skuteczny.

 

Rezerwacje online

Kiedy warto skorzystać z lasera frakcyjnego CO2?

Zabieg zalecany jest w szczególności osobom borykającym się z różnego rodzaju niedoskonałościami skóry. Laser dobrze radzi sobie zarówno z bliznami, jak i rozstępami. Dermatolodzy polecają korzystanie z tego typu usług osobom po 30. roku życia. Pozwala to na stymulowanie naturalnych procesów odnowy skóry. Skorzystać z niego mogą również osoby zmagające się z problemem blizn potrądzikowych. Przeprowadzenie jednego zabiegu może znacząco skorygować widoczność oraz głębokość takich blizn. Powtórzenie procedury kilkukrotnie wzmocni uzyskany efekt i wyrówna fakturę, a także koloryt skóry. Blizny potrądzikowe można usunąć zarówno na twarzy, plecach, ramionach, jak i dekolcie.Laser CO2 bywa również wykorzystywany do usuwania blizn powstałych w wyniku przebytych operacji lub urazów. Najlepszy efekt można uzyskać w przypadku świeżych blizn. Nie warto zatem zwlekać zbyt długo. Nie ma bowiem żadnych przeciwwskazań do tego, aby laseroterapię przeprowadzić już po usunięciu szwów skórnych.

Zabieg sprawdzi się również przy rozstępach. Laseroterapię wykonać można niezależnie od tego, na jakim obszarze ciała występują te niedoskonałości. Z uwagi na fakt, iż często zajmują one dużą powierzchnię skóry, należy to robić w sposób rozważny.

Dodatkowo laser frakcyjny CO2 wykorzystywany w placówce Medessense Warszawa to doskonała propozycja dla pacjentów walczących z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Laser dobrze radzi sobie ze zmarszczkami, przeciwdziała utracie jędrności, eliminuje przebarwienia i zagęszcza skórę.

Skorzystać z niego mogą również pacjenci mający tłustą cerę, gdyż regularne złuszczanie naskórka zmniejsza poziom wydzielanego sebum.

Jaki efekt można uzyskać?

Zdecydowana większość pacjentów, którzy poddali się zabiegowi, zauważa pierwsze rezultaty po upływie kilku dni. Laser frakcyjny CO2 przynosi bardzo zadowalające efekty. Spektakularna poprawa pojawia się po około 2 miesiącach wykoananiu tego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Zauważyć można przede wszystkim znaczne ujędrnienie, poprawę kolorytu i napięcia skóry. Zmarszczki ulegają spłyceniu, natomiast pory zwężeniu. Na przetworzenie kolagenu potrzeba pewnej ilości czasu. Laser frakcyjny w MedessenceOdbudowa skóry będzie już doskonale widoczna po upływie 4 tygodni, jednak proces przebudowy kolagenu będzie trwał w dalszym ciągu, dzięki czemu wygładzanie i ujędrnianie możliwe będzie do osiągnięcia jeszcze przed okres od 6, do 12 miesięcy po zabiegu.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Niestety nie wszyscy pacjenci naszej placówki w Warszawie będą mogli skorzystać z lasera frakcyjnego CO2. Do tej grupy zaliczają się między innymi kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Fakt ten wynika z dbałości o bezpieczeństwo dziecka. Do zabiegu nie kwalifikują się również osoby przyjmujące leki, których działanie opiera się na zmniejszaniu krzepliwości krwi, antybiotyków fotouczulających lub antydepresantów. Tego typu środki muszą być odstawione minimum 6 miesięcy przed planowanym zabiegiem. Wykluczona powinna być również obecność chorób, takich jak nowotwory, padaczka, cukrzyca, bielactwo, łuszczyca czy obecność rozrusznika serca.

Postępowanie po zabiegowe.

Niezwykle ważnym elementem, mającym wpływ na osiągnięcie maksymalnych korzyści z laseroterapii laserem frakcyjnym CO2, jest stosowanie się do określonych zasad postępowania po zabiegu. Należy zadbać o odpowiednie natłuszczanie skóry, a także zabezpieczyć ją przed oddziaływaniem promieni słonecznych. W celu utrzymania higieny obszar poddany zabiegowi powinien być czyszczony w sposób niezwykle delikatny. Stosować należy kosmetyki apteczne, które nie posiadają drażniących skórę składników. W początkowy okresie warto zrezygnować z wizyt na basenie, saunie lub jacuzzi. Wszystkie te elementy z jednej strony przyczyniają się do uzyskania jeszcze lepszych efektów, a z drugiej pozwalają uniknąć ewentualnych skutków ubocznych.  Szczegółowe informacje na temat zaleceń przedzabiegowych i pozabiegowych umieszczono w zakładce blog https://www.medessence.pl/2020/12/20/laser-co2-juz-w-medessence/

Laser frakcyjny CO2 w placówce Medessence Warszawa to najlepszy wybór dla wszystkich osób, którym zależy na poprawie wyglądu swojej skóry, a co za tym idzie, również własnego samopoczucia każdego dnia. Profesjonalny personel oraz zaawansowany technologicznie sprzęt dają gwarancję pełnego zadowolenia.

Sprawdź tutaj efekt działania lasera frakcyjnego!

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę