ul. Modzelewskiego 56
Warszawa , Mokotów

pon. - pt. 10.00 - 20.00
sob. - do uzgodnienia

ul. Modzelewskiego 56
Warsaw , Mokotów

Mon. – Fri. 10:00 – 20:00
Sat. – to be agreed

medessence-baner-v2

Implantologia
Implanty

Znalezienie dobrego implantologa to podstawa, dlatego z pomocą przychodzi klinika MEDESSENCE w Warszawie. U nas znajdziesz wykwalifikowany zespół, który bezproblemowo przeprowadzi Cię przez drogę do uzyskania pełnego uzębienia!

Implantologia- dedykowana jest pacjentom, którzy cierpią na braki w uzębieniu. Dzięki implantologii staniesz się posiadaczem pełnego promiennego uśmiechu, a co za tym idzie, odzyskasz radość życia i pewność siebie. Implant w pełni zastępuje naturalny ząb. To najbardziej estetyczne i najwygodniejsze rozwiązanie oferowane przez stomatologię. Po pełnej integracji z kością implant jest zupełnie nieodczuwalny, nie reaguje na ciepło ani zimno oraz nie powoduje odczuć bólowych. Przy przestrzeganiu odpowiedniej higieny i braku współtowarzyszących chorób ogólnoustrojowych, jest dożywotnim rozwiązaniem najlepszym dla pacjenta.

Czym jest implant zęba?

Jest to niewielki element w kształcie śrubki, który umieszcza się w kości. Stanowi tzw. korzeń zęba pod przyszłą koronę. Jest on wykonany z odpowiednio dobranego materiału (tytan, tlenek cyrkonu), dzięki czemu stanowi solidną podstawę do rekonstrukcji zęba.

Ciekawostki

 • Sam implant zęba jest niewidoczny w jamie ustnej. Widzimy tylko koronę zamontowaną na implancie.
 • Implant jest widoczny na obrazie radiologicznym
 • Implant nie jest przeciwskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego jeśli pacjent tego wymaga z różnych względów zdrowotnych
 • Implant nie wywołuje alarmów dźwiękowych przy przechodzeniu przez bramki na lotnisku
 • Nie ma przeciwskazań do odbywania podróży samolotem bezpośrednio przed lub zabiegu wszczepienia implantu.
 • Nie ma górnej granicy wiekowej dla zabiegu implantacji. Możecie Państwo czuć się komfortowo w każdym wieku.
 • Przed zabiegiem implantacji choćby pojedynczego implantu wymagana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który ma wykonać zabieg - w Medessence, z dr Malwiną Słotwińską - Wasinkiewicz lub dr Joanną Gilewicz. Implantolog do oceny i przygotowania się do zabiegu wszczepienia implantu potrzebuje aktualnego badania CBCT, które można wykonać w placówkach referencyjnych, np: Diagdent / Panoramik / MML, do których wystawiamy skierowanie. Dysponujemy 10% zniżką na Państwa badania w tych placówkach.
 • W dniu implantacji, bezpośrednio przed zabiegiem , pacjent zobligowany jest do podpisania "świadomej zgody pacjenta" na wykonanie zabiegu i posiadania ze sobą płyty CD z aktualnym CBCT.
 • Zabieg wszczepienia pojedyńczego implantu trwa nie dłużej niż 30 minut i co ważne-  jest całkowicie bezbolesny. Obrzęk jest minimalny lub nie ma go wcale. Tego samego dnia lub następnego można wrócić do pracy zawodowej. Jest to zabieg o wiele mniej traumatyczny od chirurgicznego dłutowania dolnych ósemek. Jeśli jest taka konieczność wystawiamy na prośbę pacjenta zwolnienie lekarskie (L4)
 • Zabieg implantacji wykonywany jest przy pełnej świadomości pacjenta , w znieczuleniu miejscowym tzw nasiękowym.
 • Po wszczepieniu implantu, pacjent zaopatrzony jest w: zalecenia pozabiegowe , receptę z antybiotykiem lub/ i środkiem przeciwbólowym i opatrunek chłodzący tzw. coldpack
 • Ból pozabiegowy jest normalnym zjawiskiem, gojenie i wszelkie niedogodności/ dyskomfort są różne u każdego pacjenta w zależności też od liczby jednoczasowo wstawianych implantów ale można je ograniczyć do minimum stosując się do naszych sprawdzonych zaleceń.
 • W 7-10 dni od zaopatrzenia pacjenta w implant/implanty zapraszamy na bezpłatne zdjęcie szwów i kontrolę pozabiegową.
 • Rozumiemy, że samo słowo implantacja brzmi groźnie i wiąże się ze sporym stresem, ale proszę nam wierzyć, zespół Medessence czyli nasi lekarze, niezastąpiona asysta, oraz recepcjonistka/concierge/ opiekun pacjenta w jednym :))) dokładają wszelkich starań, aby wszystko przebiegało sprawnie i w przyjemnej atmosferze! Odwagi 🙂

Następnie po pełnym wgojeniu (3-6 mcy od zabiegu chirurgicznego) zostaje on uzupełniony o łącznik i koronę. Oczywiście, jeśli implant umieszczany jest z przodu szczęki lub żuchwy czyli w tzw. strefie estetycznej, pacjent po zabiegu od razu jest zaopatrzony w imitacj zęba, czyli w koronę tymczasowa, zwykle w postaci miniprotezy. Docelowa korona ostateczna cementowana jest na stałe po wgojeniu implantu. Taka korona w zależności od potrzeb i wymagań może być wykonana z różnych materiałów.

Obecnie najnowocześniejszym rozwiązaniem, które oferuje niezwykle wysoką estetykę i w pełni naturalny efekt są korony pełnoceramiczne. Wykonuje się je w całości z napalonej warstwowo porcelany, bez umieszczania wewnętrznego nośnika metalowego. Korony pełnoceramiczne najczęściej składają się z trzech warstw imitujących zębinę i szkliwo oraz nadających połysk i blask, dając gwarancję idealnego wyglądu.

W przypadku, gdy zęby są zdrowe, a pacjent pragnie zmienić ich kształt lub zamknąć szpary międzyzębowe, jak diastemy lub tremy stosuje się licówki porcelanowe – cienkie, porcelanowe „tipsy”, przyklejane do wargowej powierzchni zęba. Dzięki tej metodzie w szybki sposób można uzyskać fantastyczne rezultaty, tzw. hollywood smile. Licówki porcelanowe doskonale imitują naturalne zęby i są biologicznie obojętnie (nie powodują reakcji alergicznych ani podrażnień).

implantologia prostokat

Cennik Usług Implantologicznych

Konsultacja specjalistyczna

120 zł

Wszczepienie implantu Ostem TS III lub MIS

Założenie śruby gojącej / zabliźniającej

2500 zł

300 - 500 zł

Leczenie periimplantitis

250 - 350 zl

+ koszt materiału kościozastępczego

Usunięcie implantu założonego w innym gabinecie

300 - 600 zł

Implant protetyczny

1500 zł

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

 

Podaj Preferowany termin wizyty

Zamów wizytę

Umów wizytę