ul. Modzelewskiego 56
Warszawa , Mokotów

pon. - pt. 9.00 - 20.00
sob. - do uzgodnienia

ul. Modzelewskiego 56
Warsaw , Mokotów

Mon. – Fri. 9:00 – 20:00
Sat. – to be agreed

implanty warszawa opinie

Implantologia stomatologiczna
Implanty zębów

Znalezienie dobrego implantologa to podstawa sukcesu leczenia, dlatego z pomocą przychodzą lekarze z kliniki Medessence w Warszawie. U nas znajdziesz wykwalifikowany zespół, który przeprowadzi Cię krok po kroku do uzyskania pełnego uzębienia. Wspólnie zrealizujemy kompleksowy plan leczenia skrojony specjalnie na Twoje potrzeby. Spełnimy Twoje marzenie o pięknym uśmiechu!

Jednym z elementów planowania kompleksowego, interdyscyplinarnego leczenia jest często etap implantacji. Ważne by został przeprowadzony w odpowiednim momencie i odpowiednią osobę- doświadczonego implantologa, skutecznego i z sercem do pacjentów. Implant ma nam służyć dożywotnio.

Aby tak było, konieczna jest dobra higienia jamy ustnej i regularne wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego.

Tylko wtedy możemy czuwać nad Waszym uzębieniem, kondycją implantów i odpowiadać za dobrostan w obrębie jamy ustnej. Gorąco zachęcamy do powierzenia nam swoich zębów w klinice Medessence w Warszawie. Przywracanie Państwu pięknego uśmiechu to nasza specjalność a implanty zębów nie mają przed nami żadnych tajemnic!

Implantologia -to dziedzina stomatologii dotycząca implantów zębowych. Leczenie implantologiczne dedykowane jest pacjentom, którzy cierpią na BRAK co najmniej jednego zęba .

Pomijamy zęby mądrości, które są na ogół zbędne bądź problematyczne i niekoniecznie chcemy mieć ich komplet 🙂

Dzięki implantologii staniesz się posiadaczem pełnego uzębienia, a co za tym idzie, odzyskasz radość życia i pewność siebie. Implanty zębów w pełni zastępują naturalny ząb. To najbardziej estetyczne i najwygodniejsze leczenie oferowane przez stomatologię. Po pełnej integracji z kością, implant jest zupełnie nieodczuwalny, nie reaguje na ciepło ,zimno ,nie powoduje odczuć bólowych. Przy przestrzeganiu odpowiedniej higieny i braku współtowarzyszących chorób ogólnoustrojowych, jest dożywotnim rozwiązaniem, najlepszym dla pacjenta i jego zębów.

Implanty zębów - wszystko, co warto wiedzieć na ich temat

Implanty stomatologiczne - co to za leczenie?

Mianem tym określa się strukturę pozwalającą na odtworzenie utraconych lub brakujących zębów. Implant stanowi podstawę konstrukcji, co związane jest z tym, że jest on śrubą, którą wszczepia się w miejsce, w którym w przeszłości znajdował się korzeń zębów. Na implancie montowana jest specjalna protetyczna korona na implancie dopasowana pod kątem koloru i kształtu do pozostałych zębów.

Współczesna, nowoczesna stomatologia umożliwia użycie implantów i koron zębów wykonanych z różnego rodzaju materiałów.

Na który implant się zdecydować?

O tym zwykle decyduje stomatolog, który korzysta ze swojego doświadczenia, jak również bierze pod uwagę sugestie i budżet pacjenta. Niezwykle ważną kwestią jest budowa anatomiczna kości, struktura uzębienia oraz oczekiwania w stosunku do estetyki implantów.

Implanty stomatologiczne, nazywane również jako implanty zębów (niekiedy spotkać można się także z określeniem zębów implanty), znajdują zastosowanie u pacjentów, którzy utracili swoje własne uzębienie lub brakuje im zęba z powodu braku zawiązka zęba stałego. Po leczenie implantami sięgnąć można, zarówno w przypadku utraty jednego zęba, jak również, gdy niezbędna jest odbudowa licznych braków zębowych. W drugim przypadku mocowanych jest np. kilka implantów zębowych która może stanowić podstawę dla protezy wykorzystującej mosty.

Główną przyczyną utraty zębów jest zniszczenie ich przez próchnicę, niefortunne złamanie zakończone usunięciem zęba, nieleczona latami paradontoza, zęby pękniete po leczeniu kanałowym, których nie można wykorzystać do odbudowy protetycznej, niewykształcone zawiązki zębowe .

Implanty zębów podzielić można na jednofazowe oraz dwufazowe. Mocowanie ich klasycznej wersji składa się z 2 etapów.

W pierwszej kolejności zakładana jest śruba, która ma za zadanie zastąpić korzeń w kości, oczekując na zakończenie procesu zrośnięcia implantu z otaczającymi go tkankami. Drugi etap stanowi zamocowanie na implancie korony protetycznej. Jeżeli chodzi natomiast o implanty jednofazowe, stosowana tutaj procedura jest znacznie szybsza, a co najważniejsze - pozwala na montaż implantu wraz z nadbudową w czasie zaledwie jednej wizyty w klinice stomatologicznej w Warszawie. Trzeba jednak wiedzieć, że zabieg ten nie znajdzie zastosowania u każdego pacjenta. Aby móc go przeprowadzić, niezbędna jest idealna lub bardzo dobra higiena jamy ustnej , brak jakichkolwiek ubytków kostnych, dobra kondycja pozostałych zębów i ogólny

Jakie są przeciwwskazania do wykonania implantów zębów?

Poza ciążą zalicza się do nich między innymi nieustabilizowaną cukrzycę. W znaczący sposób utrudnia ona bowiem gojenie się ran, sprawiając, że wszczepienie implantu może się okazać mocno kłopotliwe. Implanty nie znajdą również zastosowania u pacjentów cierpiących na nowotwory.
Kolejne z przeciwwskazań to niezakończony proces wzrostu kości szczęki, który trwa mniej więcej do 17 roku życia. Ze specjalistą skonsultować powinni się pacjenci z wadami serca, chorobą Parkinsona, schorzeniami tkanki kostnej oraz chorobami psychicznymi. Zaburzenia tkanki kostnej oraz inne wymienione nie są przeciwwskazaniami bezwzględnymi, lecz wymagają wizyty w gabinecie stomatologicznym, Medessence w Warszawie.

Warto wspomnieć tutaj również o przeciwwskazaniach miejscowych. Do kategorii tej zalicza się między innymi zbyt małą szerokość lub wysokość szczęki. Niekiedy możemy mieć również do czynienia z sytuacją, w której w jamie ustnej pacjenta znajduje się za mało miejsca na wykonanie korony. Przeciwwskazaniami do implantów zębów są także urazy, schorzenia oraz stany zapalne w miejscach, w których mają się one znaleźć.

Przed zabiegiem wszczepienia implantu w naszym centrum w Warszawie, niezbędne jest przeprowadzenie kilku badań.
Konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej a dokładniej tomografii wiązki stożkowej (CBCT), na którą kierujemy do placówek partnerskich- Diagdent, Panoramik lub MML . Wynik badania umieszczany od razu na platformie dla lekarza, umożliwia implantologowi ocenę jakości i ilości kości oraz stan zębów sąsiadujących. To pozwala na dokładne zaplanowanie zabiegu. Implantolog, dzięki tomografii stożkowej, ocenia stan kości, topografię nerwów, rozmiar zatok. Dzięki badaniu radiologicznemj może wstępnie zaplanować czy potrzebna jest augmentacja kości, jaki rozmiar i rodzaj implantu wybrać by leczenie zakończyło się pełnym sukcesem.

Dodatkowo, przed założeniem implantów uzębienia zaleca się wykonanie badania krwi- morfologii z rozmazem, oznaczenia OB, stężenia glukozy, określenie czasu krzepnięcia krwi, oznaczenie poziomu wit D oraz lipidogramu. Na podstawie powyższych badań specjalista może przewidzieć ,czy procesy gojenia po wszczepieniu implantu będą przebiegały prawidłowo. Niemniej istotne jest badanie kliniczne, w czasie którego lekarz ocenia ogólny stan jamy ustnej i zębów, ze szczególnym uwzględnieniem chorób dziąseł oraz zmian próchnicowych.
Badanie obrazowe a dokładniej CBCT jest od kilku lat złotym standardem tj. badaniem bez którego żaden implantolog nie podejmie się leczenia.

Czy słyszeliście kiedyś o podnoszeniu dna zatoki?

Zanim rozpocznie się leczenie implantologiczne w obrębie szczęki, czasami jeśli jest potrzeba, przeprowadza się zabieg podniesienia dna zatoki.

Na czym polega podniesienie dna?

Podniesienie dna zatoki polega na wprowadzeniu pod błonę specjalnego materiału lub przeszczepu kostnego pacjenta, który po kilku miesiącach przekształca się w pełnowartościową kość. Podniesienie dna przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym. Gojenie po podniesieniu dna zatoki trwa średnio kilka miesięcy. Po zabiegu, jakim jest podniesienie dna zatoki, zaleca się dietę chłodną, płynną oraz półpłynną.

Jak krok po kroku przebiega leczenie implantologiczne?

Czas wszczepiania jednego implantu zębowego to średnio około 20 - 40 minut. W pierwszej kolejności pacjent siada na fotelu zabiegowym i zostaje zaopatrzony w specjalną, sterylną odzież ochronną.

Kolejny etap stanowi przeprowadzenie dezynfekcji i podanie znieczulenia miejscowego. W rzadkich przypadkach przeprowadza się wszczepianie implantów pod narkozą. Jest to jednak zabieg tak szybki i tak bezbolesny, że warto przemyśleć decyzję o znieczuleniu ogólnym. Krótko mówiąc, nie polecamy.

Po chwili od znieczulenia nasiękowego, gdy już działa w pełni, implantolog nacina dziąsło, odwarstwia płat, a następnie przygotowuje przestrzeń na wprowadzenie śruby wykonując delikatnie nawierty. W wypreparowane w ten sposób łoże implantu wprowadza się śrubę i na koniec zakłada szwy chirurgiczne. Szwy są zwykle resorbowalne, wchłaniają się po miesiącu. Jeśli zaś nitki wywołują dyskomfort, zapraszamy na ich zdjęcie, po upływie co najmniej 7 dni od zabiegu.

Jakie są zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu?

Przez kilka godzin po wykonanym zabiegu nie należy spożywać posiłków. W momencie, w którym znieczulenie przestanie działać i pacjent odzyskuje czucie, może on zjeść coś lekkiego, najlepiej o półpłynnej konsystencji. Przez kilka dni należy unikać gorących potraw. 2-3 godziny po implantacji zaleca się przykładanie zimnych okładów.

Wszczepienie implantów zębów to leczenie, które może się wiązać z dolegliwościami bólowymi po zabiegu oraz wystąpieniem opuchlizny. W tej sytuacji niezbędne będzie przyjmowanie środków przeciwbólowych. Dodatkowo zalecana jest staranna, lecz delikatna higiena jamy ustnej. W przeciągu 7 dni od wstawienia implantu zębowego należy stosować specjalne płukanki antybakteryjne. Przyspieszą one gojenia.

O czym jeszcze należy pamiętać po zabiegu implantacji zęba? Przez pierwsze 2 dni po zabiegu unikać powinno się palenia papierosów i spożywania alkoholu. Przez okres 2 tygodni niewskazana jest aktywność fizyczna oraz wizyty na basenie, w saunie i solarium. Przez 6 tygodni od leczenia implantologicznego nie należy dotykać palcami i językiem miejsca, w którym został przeprowadzony zabieg.

Każda osoba, która planuje u siebie leczenie implantologiczne czyli wszczepienie implantów zębowych, musi wiedzieć, że jak każdy zabieg medyczny, ten również obarczony jest ryzykiem wystąpienia powikłań. Związane jest to z tym, że wprowadzony element jest ciałem obcym, które może zostać odrzucone przez organizm. Przyczyny tego mogą być bardzo różne.

Kluczową kwestią jest tutaj odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu w naszym centrum znajdującym się w Warszawie. Jeżeli wszczepienie implantu zęba zostanie przeprowadzone w sposób prawidłowy, ryzyko odrzucenia implantu jest minimalne ale nigdy nie jest równe zeru. Najczęściej pacjenci skarżą się na ból, obrzęk, dyskomfort, zasinienie oraz opuchliznę tkanek.

Po wstawieniu implantów uzębienia i zakończonym leczeniu zaleca się przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Pacjenta po leczeniu zaniepokoić powinny objawy, takie jak osłabienie, gorączka, ból gardła oraz bolesność zębów sąsiadujących utrzymujące się ponad tydzień. Niekiedy do czynienia możemy mieć także z trudnościami z jedzeniem i piciem oraz
powiększeniem zębów chłonnych.

W takiej sytuacji niezbędna jest konsultacja z implantologiem, który dokładnie przyjrzy się procesowi gojenia i integracji implantu z kością.

Czym jest implant zęba?

To niewielki element w kształcie śrubki, który umieszcza się w kości. Stanowi tzw. korzeń zęba pod przyszłą koronę. Jest on wykonany z odpowiednio dobranego materiału (tytan, tlenek cyrkonu), dzięki czemu stanowi solidną podstawę do rekonstrukcji zęba.

Ciekawostki:

  • Sam implant zęba jest niewidoczny. Widzimy tylko koronę zamontowaną na implancie.
  • Implant zęba jest widoczny na obrazie radiologicznym.
  • Implant zęba nie jest przeciwwskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego, jeśli pacjent tego wymaga z różnych względów zdrowotnych.
  • Implant zęba nie wywołuje alarmów dźwiękowych przy przechodzeniu przez bramki na lotnisku.
  • Nie ma przeciwwskazań do odbywania podróży samolotem bezpośrednio przed lub po zabiegu wszczepienia implantu.
  • Jeśli chodzi o implant zęba, nie ma górnej granicy wiekowej dla zabiegu z użyciem implantów zębów. Możecie Państwo czuć się komfortowo w każdym wieku. To niezwykle uniwersalne leczenie.

Przed zabiegiem implantacji choćby pojedyńczego implantu wymagana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który ma wykonać zabieg - w Medessence, z dr Malwiną Słotwińską - Wasinkiewicz lub dr Tobiaszem Podlaskim. Na konsultację zapraszamy z aktualnym badaniem CBCT. Przed wizytą Konsultacyjną z implantologiem należy umówić wizytę z dr Martyną Sobczyńską by oceniła stan jamy ustnej i wydała skierowanie na badanie radiologiczne. CBCT polecamy wykonać w Diagdent lub Panoramiku. Ze skierowaniem od lekarzy Medessence mają Państwo 10% zniżki w tym placówkach.

W dniu implantacji, i bezpośrednio przed zabiegiem, pacjent zobligowany jest do podpisania "świadomej zgody pacjenta" na wykonanie zabiegu i posiadania ze sobą płyty CD z aktualnym CBCT (mamy dostęp do platformy online jednakże dla pewności proszę zabrać płytkę ze sobą.)

Leczenie polegające na wszczepieniu pojedynczego implantu trwa nie dłużej niż godzinę ( zwykle pół godziny) i co ważne- jest całkowicie bezbolesny. Obrzęk pozabiegowy jest minimalny lub nie ma go wcale. Tego samego dnia lub następnego można wrócić do pracy zawodowej. Jest to leczenie mniej traumatyczne od chirurgicznego dłutowania dolnych ósemek. Jeśli jest taka konieczność, wystawiamy na prośbę pacjenta zwolnienie lekarskie (L4).

Zabieg wykorzystujący implanty wykonywany w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym. Pacjent jest przytomny i świadomy.

Po wszczepieniu implantów zębów, pacjent zaopatrzony jest w: zalecenia pozabiegowe, receptę z antybiotykiem lub/ i środkiem przeciwbólowym i opatrunek chłodzący policzek tzw. coldpack

Ból pozabiegowy jest normalnym zjawiskiem, gojenie i wszelkie niedogodności są różne u każdego pacjenta w zależności też od liczby jednoczasowo wstawianych implantów.Stosując się do sprawdzonych zaleceń .

W 7-10 dni od zaopatrzenia pacjenta w implanty zębowe w Medessence w Warszawie zapraszamy na bezpłatne zdjęcie szwów i kontrolę pozabiegową.
Rozumiemy, że samo słowo implanty zębowe brzmi groźnie i wiąże się ze sporym stresem, ale proszę nam wierzyć, zespół Medessence, czyli nasi lekarze i niezastąpione asystentki dokładają wszelkich starań, aby wszystko przebiegało sprawnie i w przyjemnej atmosferze! Implanty zębowe to nasza specjalność.

Następnie po pełnym wgojeniu implantu (3-6 mcy od momentu, w którym zostało przeprowadzone leczenie) zostaje on uzupełniony o łącznik i koronę. Jeśli umieszczany jest z przodu szczęki lub żuchwy, czyli w tzw. strefie estetycznej, pacjent natychmiastowo zaopatrzony jest w imitację zęba, czyli koronę tymczasową, zwykle w postaci miniprotezy. Docelowa korona ostateczna cementowana jest na stałe po wgojeniu implantu. Taka korona w zależności od potrzeb i wymagań może być wykonana z różnych materiałów.

Obecnie najnowocześniejszym rozwiązaniem, które oferuje niezwykle wysoką estetykę i w pełni naturalny efekt jest korona pełnoceramiczna.

Co to za leczenie protetyczne?

Koronę pełnoceramiczną wykonuje technik dentysyczny w całości, z napalonej warstwowo porcelany, bez umieszczania wewnętrznego nośnika metalowego. Korony tego typu najczęściej składają się z trzech warstw imitujących zębinę i szkliwo oraz nadających połysk i blask, dając gwarancję idealnego wyglądu.

Całkowity koszt tego typu leczenia jest inny w przypadku każdego pacjenta. W celu poznania szczegółów zapraszamy na konsultację. Gwarantujemy leczenie najwyższej jakości.
Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na idealny uśmiech. Kliknij, dowiedz się więcej o zabiegu i umów na konsultację!

W przypadku, gdy zęby są zdrowe, a pacjent pragnie zmienić ich kształt lub zamknąć szpary międzyzębowe, jak diastemy lub tremy stosuje się licówki porcelanowe – cienkie, porcelanowe „tipsy”, przyklejane do wargowej powierzchni zęba. Dzięki tej metodzie w szybki sposób można uzyskać fantastyczne rezultaty, tzw. hollywood smile. Licówki porcelanowe doskonale imitują naturalne zęby i są biologicznie obojętnie (nie powodują reakcji alergicznych ani podrażnień).

implanty zębów warszawa

Cennik Usług Implantologicznych

Konsultacja specjalistyczna

150 zł

Wszczepienie implantu Ostem TS III lub MIS

(cena obejmuje zabieg, zdjęcie szwów, wizyty kontrolne, założenie śruby gojącej / zabliźniającej

2800 - 3300zł

Leczenie periimplantitis

250 - 350 zl

+ koszt materiału kościozastępczego

Usunięcie implantu założonego w innym gabinecie

300 - 600 zł

Implant protetyczny

1500 zł

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

Już teraz zapłać przez Mediraty 

Podaj Preferowany termin wizyty

Zamów wizytę

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę