Implanty zębów 

Implanty zębów w Medessence- koniecznie skorzystaj!

Implanty zębów  to temat, który spędza sen z powiek wielu pacjentom. Znalezienie dobrego chirurga implantologa to podstawa sukcesu leczenia implantologicznego, dlatego z pomocą przychodzi zespół  Medessence w Warszawie.  Skupiamy wyspecjalizowanych lekarzy, którzy krok po kroku i z pasją przeprowadzą Cię przez drogę do uzyskania wymarzonego uśmiechu. Wspólnie zrealizujemy kompleksowy plan leczenia, skrojony specjalnie na Twoje potrzeby.

Etap wszczepiania implantów zębowych jest najczęściej jednym z elementów planowania kompleksowego, interdyscyplinarnego leczenia stomatologicznego. Ważne by został przeprowadzony w odpowiednim momencie i przez doświadczonego chirurga implantologa.  Gwarantujemy, że bycie pod skrzydłami implantologa Medessence - dr Pawła Kuleszy zapewni spodziewany efekt. Dr Paweł jest człowiekiem  rzeczowym, spokojnym i z ogromną wiedzą. Prawdziwe złoto wśród chirurgów.  Zabiegi wszczepiania implantów zębów wykonuje niezwykle sprawnie, precyzyjnie, czysto i z dbałością o każdy szczegół.
Rezerwacje online

Implanty zębów mają za zadanie służyć pacjentowi dożywotnio. Aby tak było, konieczna jest bardzo dobra higiena jamy ustnej i regularne wizyty kontrolne u lekarza prowadzącego i higienistek. Jest to warunek niezbędny do zachowania gwarancji leczenia implantami zębowymi. Niepalenie papierosów jest również nie mniej ważne.

Wizyty u nas, raz na pół roku, pozwolą czuwać  specjalistom z Medessence nad Waszym uzębieniem, kondycją implantów i struktur towarzyszącym oraz odpowiadać za ogólny  dobrostan w obrębie jamy ustnej.  Gorąco zachęcamy do leczenia w Medessence w Warszawie. Przywracanie pięknego uśmiechu to nasza specjalność, a implanty zębów nie mają przed nami żadnych tajemnic!

Implantologia -to dziedzina stomatologii dotycząca implantów zębów.  Leczenie implantologiczne dedykowane jest pacjentom, którzy cierpią na BRAK co najmniej jednego zęba . Nie bierzemy pod uwagę zębów mądrości, które są na ogół zbędne i  problematyczne.

 

Dzięki implantologii staniesz się posiadaczem pełnego uzębienia, a co za tym idzie, odzyskasz radość życia i pewność siebie. Implanty zębów w pełni zastępują naturalny ząb. To najbardziej estetyczne i najwygodniejsze leczenie oferowane przez stomatologię. Po pełnej integracji z kością, implant jest zupełnie nieodczuwalny, nie reaguje na ciepło , zimno , nie powoduje odczuć bólowych. Przy utrzymywaniu nienagannej higieny i braku współtowarzyszących chorób ogólnoustrojowych, implant jest dożywotnim rozwiązaniem,  komfortowym dla pacjenta i i najlepszym dla kondycji pozostałych zębów.

Implanty zębów - wszystko, co warto wiedzieć na ich temat

Czym jest implant zębowy?

Mianem tym określa się strukturę pozwalającą na odtworzenie utraconych lub brakujących zębów.To niewielki element w kształcie śrubki, który umieszcza się w kości.  Implant zębów niczym korzeń , stanowi filar pod przyszłą koronę. Jest on wykonany z odpowiednio dobranego materiału (tytan, tlenek cyrkonu), dzięki czemu stanowi solidną podstawę do rekonstrukcji zęba. Implant zębów wszczepia się w miejsce, w którym w przeszłości znajdował się korzeń zęba . Na implancie montowana jest korona protetyczna imitująca ząb-  dopasowana pod kątem koloru i kształtu do pozostałych zębów.

 

Nowoczesna stomatologia umożliwia użycie implantów zębowych i koron zębów wykonanych z różnego rodzaju materiałów.

Na który implant się zdecydować?

O tym zwykle decyduje implantolog, który z racji doświadczenia podpowiada najbardziej optymalne rozwiązania.  Na konsultacji słucha i bierze pod uwagę sugestie i budżet pacjenta. Oczywiście najważniejszą  kwestią w wyborze implantu zębów są warunki anatomiczne  czyli ilość i jakość kości, ilość miejsca w stosunku do sąsiednich zębów jak również  oczekiwania pacjenta w stosunku do estetyki implantów.

Implanty stomatologiczne, nazywane są również implantami zębów . Po leczenie implantami sięgamy zarówno w przypadku utraty jednego zęba, jak również w przypadku konieczności odbudowy licznych braków zębowych. W drugim przypadku mocowanych jest np. kilka implantów zębowych które stanowią podstawę dla przyszłej protezy. W tym przypadku implant zębowy zwany jest też protetycznym i jego cena jest znacznie niższa niż tradycyjnego.

Główną przyczyną utraty zębów jest  najczęściej:

>zniszczenie ich przez próchnicę,

>niefortunne złamanie zakończone usunięciem zęba,

>nieleczona latami paradontoza,

>zęby pęknięte po leczeniu kanałowym, których nie można wykorzystać do odbudowy protetycznej,

>niewykształcone zawiązki zębowe .

 

Implanty zębów podzielić można na jednofazowe oraz dwufazowe.

W Medessence zdecydowanie królują implanty dwufazowe. Leczenie nimi przebiega następująco:

W pierwszej kolejności implantolog, dr Paweł Kulesza, wszczepia implant , który ma za zadanie zastąpić korzeń w kości. Sukces leczenia polega na pełnej  integracji implantu z otaczającymi go tkankami, który następuje przez 3 miesiące od wszczepienia implantu.

Po 3-6 mcy po zabiegu i wgojeniu się implantu , chirurg implantolog instaluje śrubę gojącą , która ma za zadanie zaadaptować tkanki miękkie cyli  dziąsło do przyszłej odbudowy.

Kolejny etap, po miesiącu od instalacji śruby gojącej,  stanowi wizyta u dr Martyny Sobczyńskiej i pobranie wycisków pod docelową koronę protetyczną. Oczekiwanie na ostateczną koronę to standardowo jeden tydzień. Jest to wizyta wieńcząca cały proces. Wizyty kontrolne , drobne korekty są wpisane w scenariusz leczenia.

Implanty jednofazowe, z kolei ,  pozwalają  na montaż implantu wraz z nadbudową w czasie zaledwie jednej wizyty .  Zabieg ten nie znajdzie jednak zastosowania u każdego pacjenta. Aby móc go przeprowadzić niezbędna jest m.in.  idealna higiena jamy ustnej , brak jakichkolwiek ubytków kostnych, dobra kondycja pozostałych zębów. Kolejna kwestia to fakt że jednorazowo jest to dużo wyższy koszt i większe ryzyko niepowodzenia.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania implantów zębów?

Poza ciążą zalicza się do nich, między innymi, nieustabilizowaną cukrzycę. W znaczący sposób utrudnia ona bowiem gojenie się ran, sprawiając, że wszczepienie implantu może się okazać mocno kłopotliwe. Implanty nie znajdą również zastosowania u pacjentów cierpiących na nowotwory.
Kolejne z przeciwwskazań to niezakończony proces wzrostu kości szczęki, który trwa mniej więcej do 17 roku życia.  Ze specjalistą skonsultować powinni się pacjenci z wadami serca, chorobą Parkinsona, schorzeniami tkanki kostnej oraz chorobami psychicznymi. Zaburzenia tkanki kostnej oraz inne wymienione nie są przeciwwskazaniami bezwzględnymi, lecz wymagają na pewno konsultacji.

Warto wspomnieć  również o przeciwwskazaniach miejscowych. Do tej kategorii tej zalicza się np. zbyt małą szerokość lub wysokość kości szczęki.  Czasem są sytuacje, kiedy pacjent ma dużo kości ale zbyt mało miejsca na wykonanie korony. Wtedy należy wdrożyć leczenie ortodontyczne lub. w ostateczności , leczenie mostem protetycznych.

Przeciwwskazaniami do implantów zębów są także urazy, schorzenia oraz stany zapalne w miejscach, w których mają się one znaleźć.

Przygotowanie do konsultacji implantologicznej/zabiegu.

Przed konsultacją  bądź  zabiegiem wszczepienia implantu w Medessence w Warszawie, niezbędne jest przeprowadzenie kilku badań.
Konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej a dokładniej tomografii wiązki stożkowej (CBCT)  Zdjęcia 3d umożliwiają implantologowi ocenę jakości i ilości kości oraz stan zębów sąsiadujących. Pozwala to na dokładne zaplanowanie zabiegu. Implantolog, dzięki tomografii stożkowej mierzy również  rozmiar zatok , widzi topografię nerwów, Dzięki badaniu radiologicznemu może zaplanować czy potrzebna jest augmentacja kości, oraz jaki rozmiar i rodzaj implantu wybrać, by leczenie było najskuteczniejsze. Badanie obrazowe- CBCT jest od kilku lat tzw "złotym standardem"  czyli badaniem, bez którego żaden chirurg implantolog, nie jest w stanie zaplanować  leczenia .

Dodatkowo,  zaleca się wykonanie badania krwi- morfologii z rozmazem, oznaczenia OB, stężenia glukozy, określenie czasu krzepnięcia krwi, oznaczenie poziomu wit D oraz lipidogramu. Na podstawie powyższych badań specjalista może przewidzieć , czy procesy gojenia po wszczepieniu implantu będą przebiegały prawidłowo. Niemniej istotne jest badanie kliniczne, w czasie którego lekarz ocenia ogólny stan jamy ustnej i zębów, ze szczególnym uwzględnieniem chorób dziąseł oraz zmian próchnicowych.

Czy słyszeliście kiedyś o podnoszeniu dna zatoki?

Zanim rozpocznie się leczenie implantologiczne w obrębie szczęki, czasem konieczne jest przeprowadzenie zabiegu podniesienia dna zatoki.

Podniesienie dna zatoki polega na wprowadzeniu pod błonę specjalnego materiału lub przeszczepu kostnego pacjenta, który po kilku miesiącach przekształca się w pełnowartościową kość. Podniesienie dna przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym. Gojenie po podniesieniu dna zatoki trwa średnio kilka miesięcy. Po zabiegu, jakim jest podniesienie dna zatoki, zaleca się dietę chłodną, płynną oraz półpłynną.

Jak krok po kroku przebiega sam zabieg wszczepienia implantu?

Czas wszczepiania jednego implantu zębowego to średnio około 20 - 40 minut. W dniu zabiegu, bezpośrednio przed zabiegiem,  pacjent podpisuje "świadomą zgodę" na wykonanie implantacji.  Pacjent ma obowiązek posiadania ze sobą płyty CD z aktualnym CBCT lub pantomogramem . Zwykle mamy dostęp do platformy z  wynikami online jednakże należy być zabezpieczonym przed ewentualnymi problemami technicznymi. Następnie pacjent kładzie się na fotelu dentystycznym i  zostaje zaopatrzony w specjalną, sterylną odzież ochronną.  Lekarz podaje znieczulenie miejscowe. nasiękowe. Pacjent jest przytomny, świadomy przez cały czas trwania zabiegu. Tylko w rzadkich przypadkach przeprowadza się wszczepianie implantów pod narkozą. Dotyczy to zwykle pacjentów z ogromną dentofobią lub wymagających wielogodzinnego unieruchomienia.  Na ogół jest to zabieg  na tyle szybki i bezbolesny, że  decyzja o znieczuleniu ogólnym powinna być ostatecznością , nawet w przypadku rozległych implantacji.

Po znieczulenia nasiękowym błony śluzowej, chirurg implantolog nacina dziąsło, odwarstwia płat, a następnie przygotowuje przestrzeń na wprowadzenie śruby wykonując delikatnie nawiercenia . W wypreparowane w ten sposób łoże implantu wprowadza się śrubę, dokręca specjalnym kluczem, na koniec zakłada szwy chirurgiczne. Szwy są zwykle resorbowalne i  wchłaniają się po miesiącu. Jeśli zaś wywołują dyskomfort, zapraszamy na ich zdjęcie, po upływie co najmniej 7-10 dni od zabiegu.

 

Obrzęk pozabiegowy jest zwykle niewielki  lub nie ma go wcale.  Przykładanie zimnych okładów na pewno zmniejsza kłopotliwy obrzęk . Tego samego dnia lub następnego można wrócić do pracy zawodowej. Jest to zwykle leczenie mniej traumatyczne od chirurgicznego dłutowania dolnych ósemek. Jeśli jest taka konieczność, wystawiamy na prośbę pacjenta zwolnienie lekarskie (L4).

Po wszczepieniu implantów zębów, pacjent zaopatrzony jest w zalecenia pozabiegowe, receptę z antybiotykiem lub/ i środkiem przeciwbólowym i opatrunek chłodzący policzek tzw. coldpack

Ból pozabiegowy jest normalnym zjawiskiem po ustąpieniu znieczulenia, gojenie i wszelkie niedogodności są różne u każdego pacjenta w zależności też od liczby jednoczasowo wstawianych implantów. Pacjent jest jednak zaopatrzony w środki przeciwbólowe i w większości przypadków nie skarży się na ból.  Rutynowo, kilka dni po zabiegu , dzwonimy z zapytaniem czy wszystko w porządku. Zależy nam by pacjent czuł się zaopiekowany i nic nam nie umknęło.

 

Jakie są zalecenia po zabiegu wszczepienia implantu?

Przez kilka godzin po wykonanym zabiegu nie należy spożywać posiłków. Po ustaniu znieczulenia i odzyskaniu  czucia, można zjeść coś lekkiego,  o półpłynnej konsystencji. Prosimy unikać spożywania gorących potraw przez kilka dni od zabiegu . Bezpośrednio po implantacji zalecamy przykładanie zimnych okładów ( coldpack'a) , aby zminimalizować obrzęk.

Wszczepienie implantów zębów to leczenie, które może się wiązać z dolegliwościami bólowymi po zabiegu oraz wystąpieniem opuchlizny. W tej sytuacji niezbędne będzie przyjmowanie środków przeciwbólowych. Dodatkowo zalecana jest staranna, lecz delikatna higiena jamy ustnej. W przeciągu 7 dni od wstawienia implantu zębowego należy stosować specjalne płukanki antybakteryjne. Przyspieszą one gojenia.

O czym jeszcze należy pamiętać po zabiegu implantacji zęba?

Nie wolno palić papierosów i spożywać alkoholu.

Przez okres 2 tygodni niewskazana jest aktywność fizyczna w basenie oraz wizyty w saunie czy solarium.

Proszę  starać się nie dotykać palcami i językiem miejsca, w którym został przeprowadzony zabieg przez 6 tygodni od zabiegu. Drażnienie mechaniczne i wywołanie zakażania jest absolutnie niewskazane.

Każda osoba, która planuje u siebie leczenie implantologiczne czyli wszczepienie implantów zębowych, musi wiedzieć, że jak każdy zabieg medyczny, ten również obarczony jest ryzykiem wystąpienia powikłań. Związane jest to z tym, że wprowadzony element jest ciałem obcym, które może zostać odrzucone przez organizm. Przyczyny tego mogą być bardzo różne ale najczęściej dochodzi do odrzutu w wyniku nieprzestrzegania zaleceń pozabiegowych.

Kluczową kwestią jest też odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu w Medessence w Warszawie. Jeżeli wszczepienie implantu zęba zostanie przeprowadzone w sposób prawidłowy, ryzyko odrzucenia implantu jest minimalne.  Najczęściej, jeśli w ogóle,  pacjenci skarżą się na ból, obrzęk, dyskomfort, zasinienie oraz opuchliznę tkanek.

Po zabiegu wszczepienia implantu zębów zaleca się przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych.  Niepokój powinny wzbudzać objawy takie jak osłabienie, gorączka, ból gardła oraz bolesność zębów sąsiadujących utrzymujące się ponad tydzień. Może wystąpić również  trudność z jedzeniem i piciem oraz
powiększenie zębów chłonnych. Prosimy wtedy o niezwłoczny kontakt z recepcją.

Ciekawostki:

  • Implant zębowy zanurzony w kości jest niewidoczny. W jamie ustnej widzimy tylko koronę zamontowaną na implancie.
  • Śruba ( implant zębowy) jest doskonale widoczny w obrazie radiologicznym.
  • Posiadanie Implantu zębowego nie jest przeciwwskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego.
  • Nawet większa liczba implantów zębowych nie wywołuje alarmów dźwiękowych przy przechodzeniu przez bramki np na lotnisku.
  • Nie ma przeciwwskazań do odbywania podróży samolotem bezpośrednio przed lub po zabiegu wszczepienia
  • Implanty zębowe można wszczepiać nawet u bardzo zaawansowanych wiekiem pacjentów. To kwestia Państwa motywacji.

Na koniec, przypominamy:

Przed zabiegiem implantacji choćby pojedyńczego implantu wymagana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który ma wykonać zabieg ,  dr Pawłem Kuleszą .

Na konsultację zapraszamy z aktualnym badaniem CBCT. Przed wizytą z implantologiem należy umówić wizytę z dr Martyną Sobczyńską by oceniła stan jamy ustnej i wydała skierowanie na badanie radiologiczne. CBCT najlepiej wykonać w placówkach partnerskich - Diagdent lub Panoramiku. Ze skierowaniem  z Medessence mają Państwo 10% zniżki oraz gwarancję jakości obrazowania wraz  opisem od lekarza radiologa.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do pytań w wiadomościach prywatnych mailowych , przez Facebooka czy na Instagramie https://www.instagram.com/medessence/?hl=pl

Służymy pomocą.

implantologia prostokat

Cennik Usług Implantologicznych

 

Konsultacja specjalistyczna

250 zł

Wszczepienie  implantu

(cena obejmuje znieczulenie,  zabieg, rvg zębowe, wypisanie recepty, zdjęcie szwów, wizyty kontrolne)

 

Ekstrakcja z natychmiastową implantacją , kolagenem lub PRF oraz  śrubą indywidualną

(cena obejmuje również znieczulenie,  zabieg, rvg zębowe, wypisanie recepty, zdjęcie szwów, wizyty kontrolne)

3 300 zł

 

 

 

5 000- 5 700zł

Założenie śruby gojącej

400 zł

 

Sinus Lift zatoki szczękowej

 

Usunięcie implantu

3 500- 4 500zł

 

1000 zł

Szablon chirurgiczny do implantów

1000 zł

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

Już teraz zapłać przez Mediraty 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę