Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze oraz profilaktyka to podstawa, aby cieszyć się zdrowym uśmiechem przez całe życie. Regularne kontrole stanu uzębienia, pozwalają uniknąć poważnych konsekwencji w przyszłości. Leczenie zachowawcze  to leczenie ubytków próchnicowych, z kolei profilaktyka to zapobieganie próchnicy poprzez regularne usuwanie osadu , kamienia, a także lakierowanie zębów preparatami z wysoką dawką fluoru lub hydroksyapatytu wapnia . Wszystkie te działania mają na celu zachowanie zębów w naturalnym kształcie oraz kolorze. Obecnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik są to zabiegi całkowicie bezbolesne.

Wypełnienia_Odbudowy_Kompozytowe   Odbudowy_kompozytowe   Plomba_z_algamatu
Rezerwacje online
Warto mieć na uwadze, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Próchnica zębów to długotrwały proces, który polega na demineralizacji oraz rozkładzie twardych tkanek zęba. Jej rozwój to skutek wielomiesięcznych lub wieloletnich zaniedbań ze strony pacjenta, a także dodatkowych czynników, takich jak bakterie, ekspozycja na działanie cukrów czy naturalna podatność zębów. Wystarczą jednak regularne wizyty u stomatologa, aby uchronić się przed niszczącym działaniem próchnicy. Im wcześniej zadbamy o zdrowie naszych zębów, tym mniej uciążliwe będzie ich ewentualne leczenie.

Dlaczego my?

Dr Sobczyńska jest perfekcjonistką i estetką. Jej wypełnienia, odbudowy z kompozytu i nie tylko to mini dzieła sztuki. Praca często odbywa się w koferdamie , czyli specjalnej gumie izolującej ząb i pole zabiegowe od reszty jamy ustnej. Przewaga tego rozwiązania nad leczeniem tradycyjnym z wałeczkami polega na tym, że ząb pozostaje suchy i zakładane wypełnienie jest zawsze szczelne.

Lekarz nie skupia się na wymianie wałeczków, a ślina nie dostaje się do leczonego zęba i kompozytu, co ma kolosalne znaczenie dla trwałości pracy.  Koferdam ma również  na celu zabezpieczenie pacjenta, będącego w pozycji leżącej, przed zaaspirowaniem  ciała obcego do dróg oddechowych.

Dr Sobczyńska w Medessence pracuje nie tylko z koferdamem , często też z lupami powiększającymi bądź mikroskopem . Wypełnienia bądź odbudowy są wielowarstwowe, przez co skurcz polimeryzacyjny kompozytu jest minimalny . Diabeł tkwi w szczegółach. To sprawia, że wypełnienia pozostają w jamie ustnej na lata. Warunkiem bezwzględnym są oczywiście regularne wizyty kontrolne w Medessence oraz nienaganna higiena.

 

Dodatkowo wypełnienia czyli inaczej plomby, zakładane w Medessence, mają kształt anatomiczny, wyrzeźbione bruzdy i guzki , które zapewniają stabilność zgryzową.

Co również bardzo ważne , wykonane są z najwyższej jakości japońskich kompozytów firmy Tokuyama Dental i nie odbiegają kolorem od reszty zęba.

W związku z faktem, że leczenie u nas cieszy się coraz większym powodzeniem wśród pacjentów spoza Warszawy, proponujemy długie wizyty, by do minimum ograniczyć liczbę podróży.  Leczenie wielu ubytków podczas jednego spotkania jest możliwe, tylko w przypadku uiszczenia zadatku.  Zadatek pobierany jest zawsze gdy wizyta ma trwać dłużej niż godzinę.  Zadatek przepada jeśli pacjent nie stawi się na wizytę bądź odwoła w ostatniej chwili . Zachęcamy również do skorzystania z programy PAYPLUS czyli odroczonej płatności.

Na zdrowiu i atraumatycznym leczeniu nie warto oszczędzać. Gwarantujemy, że u nas poczujesz się jak w zębowym spa dzięki sprytowi i delikatności naszych lekarzy.

Wizyta u stomatologa może być fajnym doświadczeniem! Wybierając MEDESSENCE masz pewność, że trafisz w dobre ręce . Nasz zespół specjalistów zadba o to, aby leczenie było na najwyższym poziomie przebiegało w przyjemnej atmosferze.

Specjalistki_z_Medessence

 

Licówki kompozytowe w Medessence w Warszawie

Licówki kompozytowe idealnie sprawdzają się w czasie maskowania wielu niedoskonałości uzębienia. Najważniejszą zaletą jest ich cena, która jest znacznie niższa niż licówek porcelanowych. Sprawia to, że nasi pacjenci chętnie decydują się na zastosowanie tego rozwiązania. Zachęcamy Państwa do kontaktu w celu bliższego poznania oferty oraz umówienia się na konsultację. Więcej na ten temat przeczytaj w zakładce licówki kompozytowe.

licówki kompozytowe warszawa

Cennik Usług

Przegląd

50 zł

Badanie jamy ustnej z konsultacją100zł

Omówienie pisemnego planu leczenia

100 zł

Wypełnienie kompozytowe (Asteria, Empress, Gradia)

180 - 300 zł

Wypełnienie kompozytowe wysokoestetyczne w odcinku przednim  (BONDING)

300 - 500 zł

Odbudowa kompozytowa korony zęba mała

260 zł

Odbudowa kompozytowa korony zęba duża

350 - 400 zł

Licówka kompozytowa

600- 800 zł

Znieczulenie do zabiegu

50 zł

Biżuteria nazębna- kryształki

Swarovski, perełki , ćwieki, nity ozdobne

1szt 100zł

 

Opracowanie ubytku, zatrucie zęba+ opatrunek

200zł

Opatrunek

100 zł

Wizyta adaptacyjna dla dzieci do lat 5

100zł

Wypełnienie zęba mlecznego białe / kolorowe

150 - 180 zł

Wydanie orzeczenia lekarskiego / zaświadczenia do zabiegu lub operacji/ recepty

100 zł

Trudne warunki leczenia

100 zł

Płukanie kieszeni dziąsłowej i założenie lekarstwa

90 zł

Zdjęcie punktowe RTG

40 zł

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę