Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze oraz profilaktyka to podstawa, aby cieszyć się zdrowym uśmiechem przez całe życie. Regularne kontrole stanu uzębienia, pozwalają uniknąć poważnych konsekwencji w przyszłości. Leczenie zachowawcze to leczenie ubytków próchnicowych, z kolei profilaktyka to zapobieganie próchnicy poprzez regularne usuwanie osadu, kamienia, a także lakierowanie zębów preparatami z wysoką dawką fluoru lub hydroksyapatytu wapnia. Wszystkie te działania, czyli leczenie próchnicy zębów oraz czynności zapobiegawcze, mają na celu zachowanie zębów w naturalnym kształcie oraz kolorze. Obecnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik są to zabiegi całkowicie bezbolesne. Zachowawcze leczenie tkanek zęba pozwala Ci na zachowanie uzębienia w doskonałym stanie przez długi czas!

Wypełnienia_Odbudowy_Kompozytowe   Odbudowy_kompozytowe   Plomba_z_algamatu

Rezerwacje online

Warto mieć na uwadze, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Leczenie zachowawcze nie wymaga wiele wysiłku - jedynie regularności. Próchnica zębów to długotrwały proces, który polega na demineralizacji oraz rozkładzie twardych tkanek zęba. Jej rozwój to skutek wielomiesięcznych lub wieloletnich zaniedbań ze strony pacjenta, a także dodatkowych czynników, takich jak bakterie próchnicotwórcze, ekspozycja na działanie cukrów czy naturalna podatność zębów. Wystarczą jednak regularne wizyty u stomatologa, aby uchronić się przed niszczącym działaniem próchnicy. Im wcześniej zadbamy o zdrowie naszych zębów i zdecydujemy się na leczenie zachowawcze, tym mniej uciążliwe będzie ich ewentualne leczenie. Próchnica jest łatwa do wyleczenia, dlatego jej leczenie nie obejmuje zwykle zaawansowanych zabiegów.

Dlaczego my? Postaw na ekspertów w dziedzinie stomatologii zachowawczej

Dr Sobczyńska jest perfekcjonistką i estetką. Jej wypełnienia, odbudowy z kompozytu i nie tylko to mini dzieła sztuki. Praca często odbywa się w koferdamie, czyli specjalnej gumie izolującej ząb i pole zabiegowe od reszty jamy ustnej. Przewaga tego rozwiązania nad leczeniem tradycyjnym z wałeczkami polega na tym, że ząb pozostaje suchy i zakładane wypełnienie jest zawsze szczelne.

Dr_Sobczynska

Lekarz nie skupia się na wymianie wałeczków, a ślina nie dostaje się do leczonego zęba i kompozytu, co ma kolosalne znaczenie dla trwałości pracy. Koferdam ma również na celu zabezpieczenie pacjenta, będącego w pozycji leżącej, przed zaaspirowaniem ciała obcego do dróg oddechowych.

Dr Sobczyńska w Medessence pracuje nie tylko z koferdamem, często też z lupami powiększającymi bądź mikroskopem. Wypełnienia bądź odbudowy są wielowarstwowe, przez co skurcz polimeryzacyjny kompozytu jest minimalny. Diabeł tkwi w szczegółach. To sprawia, że wypełnienia pozostają w jamie ustnej na lata. Warunkiem bezwzględnym są oczywiście regularne wizyty kontrolne w Medessence oraz nienaganna higiena.

Dodatkowo wypełnienia czyli inaczej plomby, zakładane w Medessence, mają kształt anatomiczny, wyrzeźbione bruzdy i guzki , które zapewniają stabilność zgryzową.

Co również bardzo ważne, wykonane są z najwyższej jakości japońskich kompozytów firmy Tokuyama Dental i nie odbiegają kolorem od reszty zęba.

W związku z faktem, że leczenie u nas cieszy się coraz większym powodzeniem wśród pacjentów spoza Warszawy, proponujemy długie wizyty, by do minimum ograniczyć liczbę podróży. Leczenie wielu ubytków podczas jednego spotkania jest możliwe, tylko w przypadku uiszczenia zadatku. Zadatek pobierany jest zawsze gdy wizyta ma trwać dłużej niż godzinę.Zadatek przepada jeśli pacjent nie stawi się na wizytę bądź odwoła w ostatniej chwili.Zachęcamy również do skorzystania z programy PAYPLUS czyli odroczonej płatności.

Na zdrowiu i atraumatycznym leczeniu nie warto oszczędzać. Gwarantujemy, że u nas poczujesz się jak w zębowym spa dzięki sprytowi i delikatności naszych lekarzy.

Wizyta u stomatologa może być fajnym doświadczeniem! Wybierając MEDESSENCE masz pewność, że trafisz w dobre ręce. Nasz zespół specjalistów zadba o to, aby leczenie było na najwyższym poziomie przebiegało w przyjemnej atmosferze.

Specjalistki_z_Medessence

Wybór leczenia zachowawczego jest kluczowy

Leczenie zachowawcze obejmuje ocenę stanu szkliwa oraz tkanek zęba. Pozwala to na wykrycie choroby we wczesnym stadium niemal w każdym przypadku. Nie należy jednak zapominać o profilaktyce! Celem prawidłowej higieny jamy ustnej jest zahamowanie rozwoju choroby spowodowanej przez bakterie próchnicy, osadzające się najczęściej na obszarze szkliwa. Nie dopuść do rozwoju choroby! Postaw na zachowawcze leczenie z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy stomatologii.

Poznaj najnowsze metody stomatologii zachowawczej

Celem tego zabiegu jest pozbycie się próchnicy oraz poprawienie wyglądu zęba. Zabieg ten nie powoduje powikłań, a możliwość pojawienia się bólu zostaje wykluczona dzięki podaniu znieczulenia. Najczęściej leczenie zachowawcze pozwala na wykluczenie ewentualnych chorób, które mogłyby się rozwinąć przez niedopatrzenie. Duże doświadczenie lekarza w leczeniu zębów sprawia, że zabiegi świadczone są na bardzo wysokim poziomie.
Dodatkowo wypełnienia, czyli inaczej plomby, zakładane w Medessence, mają kształt anatomiczny, wyrzeźbione bruzdy i guzki, które zapewniają stabilność zgryzową.

Co również bardzo ważne, wykonane są one z najwyższej jakości materiałów - japońskich kompozytów firmy Tokuyama Dental i są idealnie dopasowane kolorem do reszty zębów.

Leczenie zachowawcze zęba - stomatologia to podstawa zdrowia jamy ustnej!

W związku z faktem, że leczenie u nas cieszy się coraz większym powodzeniem wśród pacjentów spoza Warszawy, proponujemy długie wizyty, by do minimum ograniczyć liczbę podróży.Leczenie wielu ubytków podczas jednego spotkania jest możliwe, tylko w przypadku uiszczenia zadatku. Zadatek pobierany jest zawsze, gdy wizyta ma trwać dłużej niż godzinę.Zadatek przepada, jeśli pacjent nie stawi się na wizytę bądź odwoła w ostatniej chwili. Zachęcamy również do skorzystania z programu PAYPLUS,czyli odroczonej płatności.

Stomatologia zachowawcza - leczenia nie można pomijać!

Na zdrowiu i atraumatycznym leczeniu nie warto oszczędzać.Gwarantujemy, że u nas poczujesz się jak w zębowym spa, dzięki sprytowi i delikatności naszych lekarzy.Pamiętanie o stomatologii zachowawczej w ramach profilaktyki to podstawa. Regularne badania jamy ustnej mogą ograniczyć proces leczenia próchnicy w przyszłości.Miej świadomość, że wybór eksperta od leczenia zachowawczego o sokolim wzroku,dużym doświadczeniu i empatii ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu zębów w dobrej kondycji przez całe życie.

Na dodatek, wizyta u stomatologa może być fajnym doświadczeniem ! Wybierając MEDESSENCE masz pewność, że trafisz w najlepsze ręce. Nasz zespół specjalistów zadba o to, by leczenie było na najwyższym poziomie i przebiegało w przyjemnej atmosferze.

Licówki kompozytowe w Medessence w Warszawie

Licówki kompozytowe idealnie sprawdzają się w czasie maskowania wielu niedoskonałości uzębienia. Najważniejszą zaletą jest ich cena, która jest znacznie niższa niż licówek porcelanowych. Sprawia to, że nasi pacjenci chętnie decydują się na zastosowanie tego rozwiązania. Zachęcamy Państwa do kontaktu w celu bliższego poznania oferty oraz umówienia się na konsultację. Więcej na ten temat przeczytaj w zakładce licówki kompozytowe.

Godziny otwarcia w naszym gabinecie są dopasowane do potrzeb każdego zapracowanego pacjenta. Istnieje także możliwość odwiedzenia nas w soboty - po wcześniejszym umówieniu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z Nami!

licówki kompozytowe warszawa

Cennik Usług

 

Badanie jamy ustnej (przegląd)

  100 zł

Skanowanie cyfrowe obu łuków zębowych
 250 zł

Omówienie  planu leczenia

100 zł

Wypełnienia/ odbudowy  kompozytowe (najwyższej jakości kompozyty Asteria, Empress, G-eanial)

300 - 600 zł

Wypełnienie kompozytowe wysokoestetyczne w odcinku przednim  (G-aenial, Enamel, Asteria)

350 - 550 zł

 

Bonding / Licówka kompozytowa

800- 1000 zł

Znieczulenie do zabiegu

50 zł

Biżuteria nazębna- kryształki

Swarovski, perełki , ćwieki, nity ozdobne

1szt 100 zł, 

każda kolejna 40 zł

 

Opracowanie ubytku ,  zatrucie zęba + opatrunek

300 zł

Opatrunek leczniczy

200 - 250 zł

Wizyta adaptacyjna dla dzieci do lat 5

100 zł

Wypełnienie zęba mlecznego białe / kolorowe

 200 - 250 zł

Konsultacja  wraz z wydaniem orzeczenia lekarskiego / zaświadczenia do zabiegu lub operacji/ recepty

200 zł

Trudne warunki leczenia

150 zł

Płukanie kieszeni dziąsłowej i założenie lekarstwa

100 zł

Zdjęcie punktowe RVG

50 zł

 

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę