Ortodoncja - Ortodonta

Ortodoncja to niezwykle ważna dziedzina stomatologii, która obecnie przeżywa swój renesans. I słusznie, bo jej rola jest nieoceniona....

Podstawowym oczekiwaniem pacjenta leczonego ortodontycznie jest poprawa estetyki uzębienia. Jednakże każda wada zgryzu niesie za sobą różnego rodzaju problemy dotyczące całego narządu żucia. Głównym celem leczenia ortodontycznego jest przywrócenie równowagi w tym układzie poprzez wyeliminowanie wady zgryzu. Poprawa estetyki  to często wartość dodana a ortodontki w Medessence  skupiają się na poważnych problemach takich jak: starte zęby , zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych , przewlekle migreny i inne nieprawidłowości.

Rezerwacje online

 

APARATY ORTODONTYCZNE

Podstawowym narzędziem, jakim dysponują ortodontki w Medessence, są aparaty ortodontyczne. We współczesnym leczeniu ortodontycznym stosuje się dwie grupy aparatów ortodontycznych. Są to aparaty stałe i ruchome.

Aparaty zdejmowane (ruchome) zawdzięczają swoją nazwę możliwości wyjęcia ich z jamy ustnej przez pacjenta bez pomocy lekarza ortodonty. Większość aparatów tego typu jest stosowanych u dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu. Wówczas są one najbardziej efektywne.  Oczywiście pod warunkiem regularnego noszenia i przestrzegania zaleceń ortodonty.

Aparaty stałe, przez cały okres leczenia, są przyklejone do zębów specjalnym cementem. Ważnymi elementami aparatu stałego są pierścienie, które mocuje się na zęby trzonowe. Jeśli plan leczenia przewiduje montaż pierścieni,  to wymagamy pojawienia się tydzień wcześniej na założenie separacji.  Specjalne gumeczki założone w sąsiedztwie szóstek. mają zwiększyć szparę  między zębami i umożliwić zacementowanie pierścieni. Na pozostałe zęby nakleja się zamki metalowe lub estetyczne. Ogromną popularnością cieszą się zamki porcelanowe ponieważ są prawie niewidoczne a na dodatek nie przebarwiają się . Dr Tomaszewska -Jaźwiec bądź dr Łazorko z pewnością zasugerują Państwu najkorzystniejsze dla Was rozwiązanie .

 

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo również:

*popularne zamki z szafiru monokrystalicznego ,  przezierne jak szkło i dające znakomity efekt kosmetyczny.

*zamki bezniklowe dedykowane alergikom

*zamki samoligaturujące metalowe bądź estetyczne

*aparaty nakładkowe  tzw niewidoczne - różne systemy

 

Zamki i pierścienie aparatów stałych pozwalają na precyzyjne przyłożenie sił do każdego zęba, a siły te są generowane między innymi przez specjalne standaryzowane łuki wykonane z różnych stopów metali. Rodzaj łuku dobierany jest indywidualnie przez ortodontki w zależności od etapu leczenia i potrzeb pacjenta. W leczeniu aparatami stałymi, ortodontki wykorzystują również inne elementy pomocnicze, takie jak: sprężynki, guziki, gumowe wyciągi, łuki podniebienne,  mikrośruby,  wyciągi zewnątrzustne Head Gear lub maskę twarzową. Niektóre z tych rozwiązań stosuje się u dorosłych i dzieci , inne zaś są najbardziej efektywne w okresie wzrostu.

Proszę pamiętać , że NIE istnieje górna granica wieku w leczeniu aparatami stałymi. Chcieć to móc.

Wady zgryzu to nie tylko defekt estetyczny. To także większe ryzyko próchnicy ze względu na współistniejące stłoczenia zębów i wynikające z nich problemy z właściwym oczyszczaniem. Ortodontki są zdania, że nieprawidłowości w ustawieniu zębów to również większe ryzyko chorób przyzębia, związane z punktowym przeciążeniem zębów i tkanek przyzębia. Wada zgryzu to także ryzyko patologicznego starcia zębów oraz rozwoju schorzeń w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

 

Leczenie wielospecjalistyczne:

Nie ma dobrego leczenia ortodontycznego bez szczególnej dbałości o zdrowie stawów skroniowo żuchwowych. Dlatego aby właściwie zdiagnozować problemy w obrębie narządu żucia , kładziemy szczególny nacisk na wnikliwą diagnostykę. Oprócz standardowych procedur wykonywanych rutynowo przez ortodontę, takich jak analiza modeli diagnostycznych, ocena pantomogramu czy analiza cefalometryczna, niejednokrotnie do pełnej oceny konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej czyli CBCT określonych obszarów anatomicznych twarzoczaszki.

 

Nieoceniona jest też wartość deprogramacji, rejestracji relacji centrycznej, zaguzkowania nawykowego, przeniesienia danych do artykulatora i na ich podstawie ustalenia planu leczenia. Nowa szkoła, dążącą do perfekcji i  najtrwalszego efektu leczenia zakłada przeprowadzenie powyższych czynności przeprowadzanych w trudniejszych przypadkach.

W przypadku zaburzeń w stawach skroniowo żuchwowych, nadmiernego starcia zębów, zgrzytania, często zalecana jest szynoterapia , poprzedzająca leczenie ortodontyczne i protetyczne.

Współpracujemy ze specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej, periodontologiem, logopedą, fizjoterapeutą oraz laryngologiem. Zdarzają się przypadki, niezwykle rzadkie, w obliczu których nasz ortodonta rozkłada ręce z bezradności. Taki pacjent, bezwględnie chirurgiczny, kierowany jest do najlepszych ośrodków zajmujących się leczeniem ortodotyczno-chirurgicznym.

Dlaczego warto leczyć wady zgryzu:

Wśród korzyści wynikajacych z leczenia ortodontycznego bez wątpienia na pierwszym miejscu większość pacjentów wymieni poprawę estetyki uśmiechu. Mniej spektakularna, ale również istotna i wyraźnie zauważalna w wielu przypadkach jest poprawa komfortu żucia, a u niektórych osób także poprawa wymowy. Wspólnym efektem wszystkich korzyści jest na pewno znacznie lepsze samopoczucie i zwiększenie pewności siebie.

Często finalnym etapem leczenia ortodontycznego jest leczenie uzupełniające. Może to być kosmetyczna korekta kształtu poszczególnych zębów czyli odbudowy z kompozytu ( tzw. bonding) lub  licówki kompozytowe . Leczeniem kosmetycznym zajmuje się u nas niezwykle zdolna i precyzyjna dr Martyna Sobczyńska -Stępniewska.

W niektórych przypadkach, po leczeniu ortodontycznym, przystępujemy do leczenia z zakresu protetyki czyli licówkami ceramicznymi lub koronami pełnoceramicznymi.  Możliwości jest wiele, dlatego konsultacja z dr Martyną, po skończonym leczeniu ortodontycznym , jest niezbędna.

W sytuacji braków zębowych spowodowanych np nieobecnością zawiązków zębów stałych czy utratą zębów z  innych przyczyn, kolejnym etapem po leczeniu przygotowawczym – ortodontycznym mogą być implanty lub mosty protetyczne. I tu na ratunek wkracza chirurg szczękowo twarzowy, implantolog-  dr Paweł Kulesza.

Wizyty kontrolne retencji u lekarza ortodonty:

Są kluczowe do utrzymania wyników leczenia ortodontycznego.

Rutynową procedurą po zdjęciu aparatu jest zaopatrzenie pacjenta w 2 płytki retencyjne oraz retainery stałe druciane , przyklejone na dolny i górny łuk zębowy, od kła do kła po stronie wewnętrznej zębów. Po zakończeniu leczenia aktywnego, ortodontki zapraszają naszych pacjentów na wizyty kontrolne retencji, wg następującego harmonogramu :

Pierwsza wizyta po 6 tygodniach od zdjęcia aparatu, bezpłatna.

Druga wizyta- po 3 miesiącach.

Trzecia- po pól roku.

Następnie zapraszamy raz na rok przez kolejne 5 lat od zdjęcia aparatu.

Ortodontki  dokonują wówczas kontroli stabilności leczenia oraz jakości retainerów, uzupełniają też materiał , którym przymocowane są druty retencyjne. Prosimy również o przynoszenie na każdą taką  wizytę  retainerów zdejmowanych (płytki retencyjne , szyny termoformowalne )

 

Jak można wzmocnić efekt kosmetyczny  po zdjęciu aparatów?

Po zdjęciu aparatów warto zęby wybielić. Zalecamy metodę  nakładkową  przy użyciu preparatów Opalescence 16% lub Nite White 22%  lub gabinetową .

Doskonale sprawdzają się też zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak:   modelowanie ust czy użycie stymulatorów tkankowych w celu odmłodzenia i nadania twarzy efektu odświeżenia tzw glow. Estetycznie zajmie się Państwem dr Olga Cytrynowicz, która kocha harmonie i naturalne efekty.

Ortodoncja i medycyna estetyczna:

Niektóre wady zgryzu związane z nieprawidłową budową kośćca twarzoczaszki (wady szkieletowe) nie są możliwe do korekty jedynie aparatem ortodontycznym. Najczęściej konieczne jest leczenie ortodontyczne połączone z operacją ortognatyczną.

Jednak nie wszyscy pacjenci decydują się na zabieg operacyjny , z obawy na rozległe i długie oraz kosztowne procedury.

W wielu przypadkach możliwa jest poprawa estetyki asymetrii twarzy , cofniętej brodki czy zapadniętej okolicy podnosowej przez zastosowanie wypełniaczy.

Zbyt wydatne kąty żuchwy można wysubtelnić poprzez podanie toksyny botulinowej w mięśnie żwacze.

Warto pamiętać, że na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno. Współczesna ortodoncja daje ogromne możliwości leczenia wad zgryzu i poprawy kosmetyki uśmiechu. Ortodontki w Medessence rozwieją Państwa wątpliwości  podczas wizyty konsultacyjnej. Zapraszamy do dr Anety Tomaszewskiej -Jaźwiec i dr Aleksandry Łazorko by poczuć jakość leczenia i wspaniałe podejście do pacjenta, którego ze świecą szukać gdziekolwiek indziej.

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

NASZE PRACE:

                        

 

 

 

                        

 

                        

 

 

                                            

Już teraz zapłać przez Mediraty 

Zamki wybierane przez ortodontki w Medessence

Pitts 21

Pitts21 to opatentowany system zamków, w którym łączony jest slot o przekroju kwadratowym w części przedniej łuku z zamkami ze slotem o przekroju prostokątnym w części bocznej łuku. To rozwiązanie dostarcza wyjątkową kontrolę zębów przednich dając w tym samym czasie swobodę ruchu zębów przedtrzonowych.

  • Pierwszy i jedyny system zamków samoligaturujących, który daje wczesną kontrole 3D
  • Progresywny slot wyraża inteligientny balans pomiędzy kontrolą a swobodą ruchu
  • Rewolucyjny kwadratowy slot i łuki używają 30%–40% mniej sił utrzymując znacznie większą kontrolę, mechanikę ślizgową i komfort pacjenta

154_pitts_21_hk_3_front
35_pitts_21_cover_-_shadow

H4

H4 to innowacyjny systemy zamków samoligaturujących zapewniających optymalną kontrolę przy wykorzystaniu małej siły, co ma decydujący wpływ na zdrowe przemieszczanie się zębów. Połączenie anatomicznego kształtu z wygładzonymi krawędziami i niskim profilem zamków zapewnia wysoki komfort dla pacjenta. Klapka zastąpiła potrzebę ligaturowania zamków, co zdecydowanie redukuje tarcie i przyspiesza proces leczenia.

20_h4_gingival_view_small_base-e1535988869261(1)
150_h4-e1535988885317(1)

 

ICONIX

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

Cennik Usług Ortodontycznych

Konsultacja specjalistyczna

250 zł

Diagnostyka ( skany 3d + fotografie)

350 zł

Konsultacja i diagnostyka na jednej wizycie

500 zł

Omówienie planu leczenia

 200 zł

Leczenie nakładkowe

tzw. niewidzialne aparaty (systemy: Clear Aligner /Orthero /  Invisalign )

 7000 - 22 000 zł

NOWOŚĆ SUPER OFERTA

aparat kosmetyczny- zamki w kolorze białego złota (zamki ICONIX)

 2 800 zł

Samoligaturujący aparat metalowy Damon

Samoligaturujący aparat metalowy H4

 3 400 zł

3 000 zł

Aparat ortodontyczny stały metalowy (opcjonalnie bezniklowy)

2 600 zł

Samoligaturujący aparat kosmetyczny Damon

5 000 zł

Aparat ortodontyczny stały porcelanowy

 3 300 zł

Aparat ortodontyczny stały szafirowy monokrystaliczny

 3 300 zł

Wizyta kontrolna z 1 łukiem aparatu stałego

250 zł

Wizyta kontrolna z 2 łukami aparatu stałego

300 zł

Wizyta kontrolna z 1 łukiem aparatu stałego samoligaturującego

 250 zł

Wizyta kontrolna z 2 łukami aparatu stałego samoligaturującego

 300 zł

Wizyta awaryjna - zgubiony pierścień, wymiana zamka metalowego, podcięcie łuku

 100 zł

Analiza czynnościowa zwarcia z deprogramacją i użyciem łuku twarzowego oraz omówienie planu leczenia (cena obejmuje 2 wizyty, dotyczy zaburzeń stawowych )

500 zł
Dystalizator Carriere obustronny- na 1 łuk1 800zł
Beneslider z szablonem i mikrośrubami6 000 zł

Wizyta awaryjna - wymiana zamka kosmetycznego, porcelanowego, szafirowego

100 zł

Dopłata do łuku kosmetycznego

100zł

Kontrola Hyrax

100 zł

Kontrola aparatu ruchomego

100 zł

Zdjęcie aparatów: PAKIET dla pacjentów leczonych ortodontycznie w Medessence : góra + dół, zacementowanie retainera stałego drucianego góra + dół oraz dwa retainery ruchome góra + dół

2 000 zł

Retainer stały druciany - 1 łuk

400 zł ( dla pacjentów ortodontycznych Medessence)

600 zł ( dla pacjentów po leczeniu dr Smile)

800 zł ( dla pacjentów ortodontycznych  z innego gabinetu)

Retainer ruchomy - płytka retencyjna

850 zł

Retainer nakładkowy (metodą próżniową) 1 łuk

400 zł

Kontrola retencji

100 zł

Aparat Hyrax

1500 zł

Aparat blokowy

700 zł

Płytka Schwarza

1000 zł

Mikrośruba - 1 sztuka

800 zł

Kontrola wyciągów / wymiana gumek

100zł

Płytka Koisa / deprogramator

600 zł

Szyna FACE

950 zł

Wizyta kontrolna szyny

200 zł

Kontrolna analiza zwarcia

300 zł

Face Mask / Head Gear

850 zł

Łuk podniebienny / Łuk językowy

350 - 650 zł

Hybrid Hyrax plus mikroosteoperforacja i szablon

5 000 zł

Aparat lingwalny typu eBrace

Wycena indywidualna

Usunięcie aparatu założonego w innym gabinecie - 1 łuk

500 zł

Założenie pierścienia

100 zł

Założenie separacji (gumek separujących– 1 łuk

100 zł

Naprawa retencji założonej w innym gabinecie (podklejenie)

200 zł

Demontaż starej retencji 250 zł

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

 

Zamki uwielbiane przez naszych ortodontów:

Pitts 21

Pitts21 to opatentowany system zamków, w którym łączony jest slot o przekroju kwadratowym w części przedniej łuku z zamkami ze slotem o przekroju prostokątnym w części bocznej łuku. To rozwiązanie dostarcza wyjątkową kontrolę zębów przednich dając w tym samym czasie swobodę ruchu zębów przedtrzonowych.

  • Pierwszy i jedyny system zamków samoligaturujących, który daje wczesną kontrole 3D
  • Progresywny slot wyraża inteligientny balans pomiędzy kontrolą a swobodą ruchu
  • Rewolucyjny kwadratowy slot i łuki używają 30%–40% mniej sił utrzymując znacznie większą kontrolę, mechanikę ślizgową i komfort pacjenta
154_pitts_21_hk_3_front
35_pitts_21_cover_-_shadow

H4

H4 to innowacyjny systemy zamków samoligaturujących zapewniających optymalną kontrolę przy wykorzystaniu małej siły, co ma decydujący wpływ na zdrowe przemieszczanie się zębów. Połączenie anatomicznego kształtu z wygładzonymi krawędziami i niskim profilem zamków zapewnia wysoki komfort dla pacjenta. Klapka zastąpiła potrzebę ligaturowania zamków, co zdecydowanie redukuje tarcie i przyspiesza proces leczenia.

20_h4_gingival_view_small_base-e1535988869261(1)
150_h4-e1535988885317(1)

ICONIX

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

Już teraz zapłać przez Mediraty 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę