ul. Modzelewskiego 56
Warszawa , Mokotów

pon. - pt. 9.00 - 20.00
sob. - do uzgodnienia

ul. Modzelewskiego 56
Warsaw , Mokotów

Mon. – Fri. 9:00 – 20:00
Sat. – to be agreed

Ortodoncja - Ortodonta

Ortodoncja to niezwykle ważna dziedzina stomatologii która obecnie przeżywa swój renesans. I słusznie, bo jej rola jest nieoceniona. Nie ma dobrej protetyki bądź zdrowego przyzębia a najogólniej mówiąc spektakularnego uśmiechu bez prostych zębów. Podstawowym oczekiwaniem pacjenta leczonego ortodontycznie jest poprawa estetyki uzębienia. Jednakże każda wada zgryzu niesie za sobą różnego rodzaju problemy dotyczące całego narządu żucia i głównym celem leczenia ortodontycznego jest przywrócenie równowagi w tym układzie poprzez wyeliminowanie wady zgryzu. Poprawa estetyki w tym przypadku to często wartość dodana a ortodonta leczy dużo większe problemy jak starte zęby , problemy w stawach skroniowo-żuchwowych , przewlekle migreny i inne nieprawidłowości.

APARATY ORTODONTYCZNE

Podstawowym narzędziem, jakim dysponuje ortodonta są aparaty ortodontyczne. We współczesnym leczeniu ortodontycznym stosuje się dwie grupy aparatów ortodontycznych, są to aparaty stałe i ruchome.

Aparaty zdejmowane (ruchome) zawdzięczają swoją nazwę możliwości wyjęcia ich z jamy ustnej przez pacjenta bez pomocy lekarza ortodonty. Większość aparatów tego typu jest stosowanych u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu bo wówczas są one najbardziej efektywne, pod warunkiem regularnego noszenia i przestrzegania zaleceń ortodonty.

Aparaty stałe przez cały okres leczenia -a są to średnio 2 lata ( w zależności od nasilenia wady i indywidualnej podatności tkanek pacjenta) są na stałe przyklejone do zębów. Ważnymi elementami aparatu stałego są pierścienie, które mocuje się na zęby trzonowe. Jeśli w planie leczenia ortodonta planuje zacementowanie pierścieni, to zawsze tydzień przed ich zamontowaniem zapraszamy na wizytę pt "założenie gumek" czyli tzw separacji. Ma to na celu powiększenie szpary między danymi zębami aby łatwiej ufiksować pierścienie. Na pozostałe zęby nakleja się zamki metalowe lub estetyczne. Ogromną popularnościa cieszą się zamki porcelanowe ponieważ są niemal niewidoczne i nie przebarwiają się . W naszej ofercie ortodonta proponuje Państwu również zamki z szafiru monokrystalicznego , które są przezierne jak szkło i daja znakomity efekt kosmetyczny. Pacjentom uczulonym na nikiel, ortodonta proponuje zamki bezniklowe.

Zamki i pierścienie aparatów stałych pozwalają na precyzyjne przyłożenie sił do każdego zęba, a siły te są generowane między innymi przez specjalne standaryzowane łuki wykonane z różnych stopów metali. Rodzaj łuku dobierany jest indywidualnie przez ortodontę w zależnosci od etapu leczenia i potrzeb leczniczych pacjenta. W leczeniu aparatami stałymi ortodonta wykorzystuje również inne elementy pomocnicze takie jak sprężynki,guziki, gumowe wyciągi, łuki podniebienne , mikrośruby, wyciąg zewnątrzustny Head Gear lub maskę twarzową. Niektóre z tych rozwiązań stosuje się u dorosłych i dzieci , inne zaś są najbardziej efektywne w okresie wzrostu. Nie istnieje górna granica wieku w leczeniu aparatami stałymi.

Wady zgryzu to nie tylko defekt estetyczny. To także większe ryzyko próchnicy ze względu na współistniejące stłoczenia zębów i wynikające z nich problemy z właściwym oczyszczaniem. Ortodonta jest zdania, że nieprawidłowości ustawienia zębów to również większe ryzyko chorób przyzębia, związane z punktowym przeciążeniem zębów i tkanek przyzębia. Wada zgryzu to także ryzyko patologicznego starcia zębów oraz rozwoju schorzeń w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

Mikrochirurgia ortodontyczna czyli KORTYKOTOMIA - technika wspomagająca leczenie ortodontyczne

Istnieje grupa pacjentów, którzy posiadają bardziej zmineralizowaną kość. W tym przypadku tradycyjne leczenie ortodontyczne aparatem stałym przebiega dużo wolniej i mniej efektywnie. U tych pacjentów tkanki przyzębia są przeciążone – opór kości prowadzi do nadmiernej kompresji włókien ozębnej, w obrazie radiologicznym manifestuje się to resorpcją czyli zanikiem wierzchołków korzeni (skróceniem korzenia).

Aby skrócić czas leczenia i nie doprowadzić do patologicznych zmian w obrębie korzenia i przyzębia stosujemy nowoczesną metodę chirurgiczną KORTYKOTOMIĘ ułatwiającą ruchy zębów. Metoda ta cieszy się dużym uznaniem na całym świecie, mimo że dość "młoda", dotychczas powstało ponad 650 publikacji w PUBmedzie dowodzących jej skuteczności. Kortykotomia zwana jest specjalistycznie "techniką monokortykalnej dyslokacji zęba i dystrakcji ozębnej" i polega na przemieszczeniu zęba wraz z kością zbitą w kierunku ruchu ortodontycznego i dystrakcji więzadeł ozębnej na powierzchni zęba sąsiedniego.

Krótko mówiąc, KORTYKOTOMIA to zabieg który ułatwia i przyspiesza wędrówkę zębów ( skraca średni czas leczenia nawet o 2/3!!!!!) Minimalizuje też ryzyko wystąpienia zmian w obrębie korzenia i przyzębia po leczeniu ortodontycznym.

Zaletą tej techniki jest minimalna inwazyjność i wyjątkowa skuteczność . Warunkiem powodzenia jest:

  • przeprowadzenie zabiegu z odpowiednią precyzją
  • wykonanie nacięć wg zasad biomechaniki
  • użycie konkretnego rodzaju sprzętu Piezosurgery i konkretnej końcówki.

Kilkuletnia współpraca dr Tomaszewskiej-Jaźwiec i Łazorko-Kabali z dr Podlaskim zaowocowała pięknymi wynikami. Mamy pewność , że zabieg wykonany przez doświadczonego dr Podlaskiego gwarantuje powodzenie, dlatego ZALECAMY oddanie się w ręce lekarza z naszego zespołu.

Jak wygląda zabieg z punktu widzenia pacjenta?

Pacjent, przed zabiegiem, nie wymaga specjalnego przygotowania. Zabieg ten, odbywa się zawsze po omówieniu planu leczenia z ortodontą i z jego polecenia. Pacjent musi być ogólnie zdrowy, bez opryszczki, z bardzo dobrą higieną jamy ustnej.

W dniu wizyty pacjent podpisuje świadomą zgodę na kortykotomię. Dr Podlaski odpowiada na wszelkie pytania jeśli rodzą się jeszcze bezpośrednio przed zabiegiem.
Dr Tobiasz znieczula błonę śluzową pacjenta znieczuleniem nasiękowym. Pacjent jest przytomny, świadomy wszystkiego co dzieje się wokół ale bólu nie odczuwa. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Po kilku minutach od iniekcji, dr Podlaski nacina błonę śluzową, odwarstwia ją odsłaniając pole zabiegowe. Przystępuje do właściwego zabiegu z użyciem instrumentu tnącego Mectron Piezosurgery - wykonuje nacięcia okołokorzeniowe w blaszce zbitej kości, cięcia pionowe i poziome. Wszytko wg planu i rozkazu ortodonty. Po zakończeniu tego etapu zszywa błonę śluzową i przekazuje zalecenia.

Zalecenia są kluczem do prawidłowego gojenia. Dr Podlaski przekazuje je w formie ustnej i pisemnej i zaprasza pacjenta na wizytę kontrolną i zdjęcie szwów.

Znieczulenie przestaje działać po kilku godzinach, pacjent odczuwa skutki zabiegu zwykle przez kilka dni. W zależności od pacjenta, jego zdolności do regeneracji i stosowania się do zaleceń gojenie przebiega szybciej lub wolniej. Może towarzyszyć mu większy lub mniejszy obrzęk. Jest to sprawa bardzo indywidualna, której nie da się do końca przewidzieć.

Co warto jeszcze wiedzieć o kortykotomii?

Po zakończonym ruchu zęba , proces gojenia kości nie zmienia grubości blaszki zbitej strony przedsionkowej . Gojenie kości również stabilizuje uzyskane przemieszczenie zęba w pożądane miejsce i ułatwia utrzymanie wyniku po zakończeniu leczenia.

Dlaczego kortykotomii nie wykonujemy u każdego pacjenta ortodontycznego?

Jak każdy zabieg medyczny tak i ten obarczony jest ryzykiem. Primum non nocere, czyli po pierwsze nie szkodzić, jak dyktuje Kodeks Etyki Lekarskiej. Jeśli ortodonta nie widzi wskazań do wykonania zabiegu to nie ma potrzeby go wykonywać.

Co ryzykuje pacjent zgadzając się na zabieg?

Największym powikłaniem kortykotomii jest uszkodzenie korzenia zęba.
Uszkodzenie korzenia zęba może skutkować utratą zęba. Zdarzyło się to w przyrodzie nie raz. Na szczęście nie u nas :))

Koszt zabiegu kortykotomii waha się zwykle od 900-1800zł w zależności od ilości nacięć ( czyli rozległości zabiegu)

Leczenie wielospecjalistyczne:

Nie ma dobrego leczenia ortodontycznego bez szczególnej dbałości o zdrowie stawów skroniowo żuchwowych. Dlatego aby właściwie zdiagnozować problemy w obrębie narządu żucia , kładziemy szczególny nacisk na wnikliwą diagnostykę. Oprócz standartowych procedur wykonywanych rutynowo przez ortodontę, takich jak analiza modeli diagnostycznych, ocena pantomogramu czy analiza cefalometryczna, niejednokrotnie do pelnej oceny konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej określonych obszarów anatomicznych twarzoczaszki.

Również nieoceniona jest wartość deprogramacji, rejestracja relacji centrycznej, zaguzkowania nawykowego, przeniesienie tych danych do artykulatora i na tej podstawie ustalenie planu leczenia. To już "wyższa szkoła jazdy", na którą decydują się tylko ambitni ortodonci, dążący do tego by ich leczenie było jak najdłużej efektywne i wada nie nawracała. Ortodonta Medessence przy każdej wizycie dokłada maximum starań by osiągać dla Państa najlepsze rezultaty.

W przypadku zaburzeń w stawach skroniowo żuchwowych, nadmiernego starcia zębów, zgrzytania, często zalecana jest szynoterapia , poprzedzająca leczenie ortodontyczne i protetyczne.

Współpracujemy ze specjalistą chirurgii szczękowo-twarzowej, periodontologiem, logopedą, fizjoterapeutą oraz laryngologiem. Zdarzają się przypadki, niezwykle rzadkie, w obliczu których nasz ortodonta rozkłada ręce z bezradności. Taki pacjent, bezwględnie chirurgiczny, kierowany jest do najlepszych ośrodków zajmujących się leczeniem ortodotyczno-chirurgicznym.

Dlaczego warto leczyć wady zgryzu:

Wśród korzyści wynikajacych z leczenia ortodontycznego bez wątpienia na pierwszym miejscu większość pacjentów wymieni poprawę estetyki uśmiechu. Mniej spektakularna, ale również istotna i wyraźnie zauważalna w wielu przypadkach jest poprawa komfortu żucia, a u niektórych osób także poprawa wymowy. Wspólnym efektem wszystkich korzyści jest na pewno znacznie lepsze samopoczucie i zwiększenie pewności siebie.

Często finalnym etapem leczenia ortodontycznego jest leczenie uzupełniające. Może to być kosmetyczna korekta kształtu poszczególnych zębów czyli odbudowy z kompozytu lub licowki kompozytowe. Czasem ortodonta wykonuje je sam, jeśli są to drobne poprawki. Natomiast jeśli pacjent wymaga kilkugodzinnej sesji metamorfozy za pomocą licówek kompozytowych to najlepiej trafić w ręce naszej zdolnej dr Anny Stróżyckiej.

W innych przypadkach, po leczeniu ortodontycznym przystępujemy do leczenia z zakresu protetyki czyli licówkami pełnoceramicznymi lub koronami pełnoceramicznymi. Tu do akcji wkracza nasza niezastąpiona dr Katarzyna Ostaszewska, która specjalizuje się w pracach pełnoceramicznych.

Natomiast w sytuacji braków zębowych spowodowanych np. brakiem zawiązków zębów stałych czy utrata zębów z różnych innych przyczyn, kolejnym etapem po leczeniu przygotowawczym – ortodontycznym mogą być implanty lub mosty protetyczne. I tu na ratunek wkracza dr Joanna Gilewicz lub dr Malwina Słotwińska- Wasinkiewicz.

Wizyty kontrolne retencji u lekarza ortodonty:

Są niezbędne do utrzymania wyników leczenia ortodontycznego.

Rutynową procedurą po zdjęciu aparatu jest zaopatrzenie pacjenta w 2 płytki retencyjne oraz retainery stałe druciane , przyklejone na dólny i górny łuk zębowy od kła do kła po stronie wewnętrznej zębów. Po zakończeniu leczenia aktywnego ortodonta zaprasza naszych pacjentów na wizyty kontrolne retencji, wg harmonogramu :1wsza wizyta po 6 tygodniach od zdjęcia aparatu, kolejna po 3 miesiącach, po pól roku oraz raz na rok przez kolejne 5 lat od zdjęcia aparatu. Na wizytach tych ortodonta dokonuje kontroli stabilności leczenia oraz jakości retajnerów, uzupełnia klej , którym przymocowane są druty retencyjne, gdyż w z biegiem czasu dochodzi do jego utraty, co jest spowodowane normalnym procesem zużycia. Ortodonta prosi aby na każdą taką wizytę zabrać ze sobą retajnery zdejmowane (płytki retencyjne , szyny termoformowalne itd )

Jak można wzmocnić efekt kosmetyczny uśmiechu po zdjęciu aparatów?

Po zdjeciu aparatów warto rozważyc wybielanie zębów metodą nakładkową przy użyciu preparatów Opalescence 16% lub Nite White lub gabinetową PREVDENT ( więcej w dziale wybielanie)

W przypadku pań doskonale się sprawdzają sie oprócz wybielenia zębów , drobne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak: w razie potrzeby usunięcie gummy smile czyli uśmiechu dziąsłowego przy użyciu toksyny botulinowej jak również delikatne powiększenie, nawilżenie ust, które idealnie podkreślą perfekcyjny uśmiech. Estetycznie zaopiekuje się Państwem dr Olga Cytrynowicz, która kocha harmonie i naturalne efekty i nie znosi przesady w stosowaniu wypełniaczy i pozostałych metod.

Ortodoncja i medycyna estetyczna:

Niektóre wady zgryzu związane z nieprawidłową budową kośćca twarzoczaszki (wady szkieletowe) nie są możliwe do korekty jedynie aparatem ortodontycznym. Najczęściej konieczne jest leczenie ortodontyczne połączone z operacją ortognatyczną.

Jednak nie wszyscy pacjenci decydują się na zabieg operacyjny , z obawy na rozległe i długie oraz kosztowne procedury.

W wielu przypadkach możliwa jest poprawa estetyki asymetrii twarzy , cofniętej brodki czy zapadniętej okolicy podnosowej przez zastosowanie wypełniaczy.

Zbyt wydatne kąty żuchwy można wysubtelnić poprzez podanie toksyny botulinoweh w mięśnie żwacze.

Warto pamiętać, że na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno. Współczesna ortodoncja daje ogromne możliwości leczenia wad zgryzu i poprawy kosmetyki uśmiechu. Ortodonci w Medessence rozwieją Państwa wątpliwości i podczas wizyty konsultacyjnej. Zapraszamy do dr Anety Tomaszewskiej -Jaźwiec i dr Aleksandry Łazorko by poczuć nową jakość leczenia i podejścia do pacjenta.

AdobeStock_118632017

Cennik Usług Ortodontycznych

Pierwsza wizyta - konsultacja specjalistyczna

150 zł

Druga wizyta - DIAGNOSTYKA (składowe poniżej)

300 zł

  • wyciski

70 zł

  • modele ortodontyczne

150 zł

  • zdjęcia diagnostyczne

80 zł

  • skierowanie na zdjęcia rentgenowskie

0zł

Trzecia wizyta - omówienie planu leczenia

100 zł

Analiza czynnościowa zwarcia z deprogramacją i użyciem łuku twarzowego oraz omówienie planu leczenia (cena obejmuje 2 wizyty)

500 zł

NOWOŚĆ SUPER OFERTA

aparat kosmetyczny- zamki w kolorze białego złota (zamki ICONIX)

2 000zł

Aparat ortodontyczny stały metalowy (opcjonalnie bezniklowy)

1 800 zł

Wizyta kontrolna z 1 łukiem aparatu stałego

200 zł

Wizyta kontrolna z 2 łukami

260 zł

Wizyta awaryjna - zgubiony pierścień, wymiana zamka metalowego, podcięcie łuku

60 zł

Samoligaturujący aparat kosmetyczny

3 500 zł

Aparat ortodontyczny stały porcelanowy

2 600 zł

Aparat ortodontyczny stały szafirowy monokrystaliczny

2 800 zł

Samoligaturujący aparat metalowy Damon

Samoligaturujący aparat metalowy H4

2 800 zł

2 400 zł

Nowość! Dystalizator Carriere obustronny- na 1 łuk 1500zł
Wizyta kontrolna z 1 łukiem/2 łukami aparatu samoligaturującego 250 / 300zł

Wizyta awaryjna - wymiana zamka kosmetycznego, porcelanowego, szafirowego

100 zł

Dopłata do łuku kosmetycznego

60zł

Kontrola Hyrax

90 zł

Kontrola aparatu ruchomego

90 zł

Zdjęcie aparatów PAKIET: góra + dół, zacementowanie retainera stałego drucianego góra + dół oraz dwa retainery ruchome góra + dół

1 400 zł

Retainer stały druciany - 1 łuk

400 zł

Retainer ruchomy - płytka retencyjna

650 zł

Retainer nakładkowy (metodą próżniową) 1 łuk

300 zł

Aktywacja aparatu - 1 łuk

200 zł

Założenie Hyrax

950 zł

Aparat blokowy

700 zł

Płytka Schwarza

700 zł

Mikrośruba - 1 sztuka

550 zł

Kontrola wyciągów / wymiana gumek

60zł

Płytka Koisa / deprogramator

550 zł

Invisilign - wyciski i fotografie

Wycena indywidualna

Szyna FACE

950 zł

Wizyta kontrolna szyny

190 zł

Kontrolna analiza zwarcia

260 zł

Face Mask / Head Gear

650 zł

Łuk podniebienny / Łuk językowy

350 - 650 zł

Clear Aligner - 1 faza leczenia 1 łuku (3 nakładki + diagnostyka)

900 zł + 300 zł

Aparat lingwalny typu eBrace

Wycena indywidualna

Usunięcie aparatu założonego w innym gabinecie - 1 łuk

400 zł

Założenie pierścienia

60 zł

Założenie separacji (gumek separujących– 1 łuk

60 zł

Naprawa retencji założonej w innym gabinecie (podklejenie)

200 zł

Kortykotomia (cena w zależności od ilości nacięć)

900 - 1800 zł

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

 

Zamki uwielbiane przez naszych ortodontów:

Pitts 21

Pitts21 to opatentowany system zamków, w którym łączony jest slot o przekroju kwadratowym w części przedniej łuku z zamkami ze slotem o przekroju prostokątnym w części bocznej łuku. To rozwiązanie dostarcza wyjątkową kontrolę zębów przednich dając w tym samym czasie swobodę ruchu zębów przedtrzonowych.

  • Pierwszy i jedyny system zamków samoligaturujących, który daje wczesną kontrole 3D
  • Progresywny slot wyraża inteligientny balans pomiędzy kontrolą a swobodą ruchu
  • Rewolucyjny kwadratowy slot i łuki używają 30%–40% mniej sił utrzymując znacznie większą kontrolę, mechanikę ślizgową i komfort pacjenta
154_pitts_21_hk_3_front
35_pitts_21_cover_-_shadow

H4

H4 to innowacyjny systemy zamków samoligaturujących zapewniających optymalną kontrolę przy wykorzystaniu małej siły, co ma decydujący wpływ na zdrowe przemieszczanie się zębów. Połączenie anatomicznego kształtu z wygładzonymi krawędziami i niskim profilem zamków zapewnia wysoki komfort dla pacjenta. Klapka zastąpiła potrzebę ligaturowania zamków, co zdecydowanie redukuje tarcie i przyspiesza proces leczenia.

20_h4_gingival_view_small_base-e1535988869261(1)
150_h4-e1535988885317(1)

ICONIX

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

Już teraz zapłać przez Mediraty 

Podaj Preferowany termin wizyty

Zamów wizytę

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę