Piaskowanie zębów i usuwanie kamienia nazębnego

Prawidłowa higiena jamy ustnej oraz systematyczne wykonywanie profilaktycznych zabiegów stomatologicznych to klucz do zdrowego i pięknego uśmiechu, Zabiegi profilaktyczne połączone są zwykle z kontrolną wizytą w gabinecie specjalistycznym. Zapraszamy na nie nie rzadziej niż raz na pół roku w przypadku dorosłych oraz raz na trzy miesiące w przypadku dzieci. Jest to po to by w czas wyłapać błędy higienizacyjne i uchronić Państwa przed nowymi ubytkami próchnicowymi. Wszystkim Pacjentom oferujemy skuteczne usuwanie kamienia nazębnego w Medessence w Warszawie. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się nie tylko zgromadzonych złogów naddziąsłowych i poddziąsłowych ale również uratować zęby przed próchnicą.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług wykwalifikowanego zespołu medycznego w naszej placówce! Pacjentom zapewniamy komfort w czasie wizyty oraz w pełni profesjonalną usługę.

Piaskowanie_zębów

Piaskowanie zębów - kto i dlaczego powinien wykonywać ten zabieg?

W Medessence w Warszawie przygotowaliśmy dla naszych Pacjentów szeroki zakres usług medycznych, wśród których należy wymienić również piaskowanie zębów. Jest to zabieg oczyszczający ich powierzchnię z osadu nazębnego, który gromadzi się na skutek diety, stosowania nieodpowiedniej pasty lub szczoteczki do zębów. Bardzo często zaleca się przy tym skaling oraz fluoryzację. Czynności te zakończone są zwykle instruktażem właściwej higieny jamy ustnej, bądź korygowaniem przez higienistkę błędów pacjenta podczas pokazu szczotkowania. Proszę się nie dziwić... i nigdy nie wstydzić. Nie ma głupich pytań, nikt nie jest Alfa i Omegą we wszystkim. Blisko 80% pacjentów czyści zęby w nieprawidłowy sposób. Jesteśmy po to by Państwu pomóc i nauczyć dobrych nawyków.

Rezerwacje online

Piaskowanie polecane jest szczególnie osobom, które piją dużo kawy, mocną herbatę lub palą papierosy. Są to główne czynniki przyczyniające się do szybszego gromadzenia się osadu, któremu można zaradzić. Nasza higienistka po zebraniu wywiadu i po zabiegu profesjonalnego oczyszczania odpowie na pytanie jak utrzymać to wspaniałe uczucie czystości jak najdłużej. Nie jest to takie oczywiste. DOBÓR odpowiedniej szczotki, pasty i techniki szczotkowania ma kluczowe znaczenie..jak również kilka innych czynników o których dowiedzą się Państwo podczas wizyty higienizacyjnej:)

Problemy z nieprawidłowym zgryzem, zwłaszcza w przypadku stłoczonych zębów i osoby noszące aparat nazębny obejmowane są kompleksową opieką stomatologiczną, gdyż w tych przypadkach znacznie trudniej jest prawidłowo i samodzielnie wyczyścić zęby.

Niewłaściwa higiena jamy ustnej lub brak profilaktyki w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym przyczynia się do powstawania próchnicy / ubytków w uzębieniu. To także bardzo częsta przyczyna licznych chorób, takich jak paradontoza czy zapalenie dziąseł. Wybierając piaskowanie zębów w naszej nowoczesnej placówce Medessense w Warszawie, zadbasz kompleksowo o swój uśmiech. Komfort oraz profesjonalizm to cechy, które nas wyróżniają! Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Jak wygląda zabieg usuwania kamienia nazębnego?

Wizytę rozpoczynamy od badania jamy ustnej, pokazania pacjentowi błędów higienizacyjnych oraz zrobienia zdjęcia.

   

Procedura higienizacji zębów to przede wszystkim wykonanie skalingu, czyli wstępnego usunięcia kamienia nazębnego. W tym celu wykorzystywane są specjalne narzędzie stomatologiczne w kształcie haczyka lub/i skaler ultradźwiękowy. Końcówką skalera wchodzimy poddziąsłowo oraz w przestrzenie międzyzębowe i dzięki ultradźwiękom wymiatamy zalegający kamień, który wpływa negatywnie na przyczep zęba w zębodole. Pamiętajcie Państwo, kamienia nie da się usunąć szczoteczką do zębów. Kamień to zmineralizowana płytka. Płytki pozbyć się można, przy skutecznym czyszczeniu zębów. Jednakże chroniczne( kilkudniowe) niedomywanie w danym miejscu kończy się przekształceniem płytki w uciążliwy kamień.

Istnieje grupa pacjentów dla której sam skaling jest nieprzyjemny i powoduje ból. Faktem jest że sam dźwięk to nie muzyka… ale zabieg nie powinien być bolesny. Jeśli macie Państwo złe doświadczenia z poprzednich higienizacji lub też cechuje Was bardzo niski próg bólu, zalecamy skorzystać ze znieczulenia stomatologicznego. Jeśli przystępują Państwo do zabiegu pierwszy raz i mają pewne obawy, nie lękajcie się , higienistki i lekarze w Medessence są bardzo delikatni i empatyczni. Zawsze też można poprosić w trakcie zabiegu o znieczulenie. Podkreślam, wizyty u stomatologa w XXI wieku a zwłaszcza w Medessence, mają być RELAKSUJĄCE. .

Kolejnym etapem jest piaskowanie zębów, wykonywane za pomocą piaskarki stomatologicznej. Jego celem jest dokładne usunięcie pozostałego osadu nazębnego na powierzchni zęba. To właśnie osad sprawia że zęby są brudne, zszarzałe , pozbawione naturalnego koloru. Następnie lekarz stomatolog lub higienistka wykonująca zabieg poleruje zęby ( polishing). Osad nie lubi idealnie gładkich zębów!! Za to my je uwielbiamy.

Na koniec wykonywany jest zabieg fluoryzacji, najczęściej metodą piankową. Polega na aplikacji specjalnej łyżki z pianką smakową do jamy ustnej pacjenta na 3 minuty. Po tej procedurze nie wolno jeść i pić minimum pół godziny. Prosimy też o zachowanie białej diety przez okres co najmniej dobyi od zabiegu. Fluoryzacja to dobrodziejstwo dla zębów. Przyczynia się do poprawy stanu szkliwa. Wzmacnia je i znosi nadwrażliwość pozabiegową , która może wystąpić po samym skalingu.

       

W czasie kompleksowej procedury higienizacji, Pacjent jest w pełni bezpieczny. Podczas usuwania kamienia nazębnego i piaskowania otrzymuje okulary ochronne oraz folie zabezpieczającą. Podsumowaniem tej wizyty u higienistki jest instruktaż higieny jamy ustnej oraz dobranie szczoteczki do zębów i pasty odpowiedniej dla pacjenta.

Usuwanie kamienia nazębnego to zabieg który powinien być wykonywany nie rzadziej niż raz na 6 mcy, a w przypadku pacjentów z chorobą przyzębia / dziąseł maksymalnie co 3 miesiące. Czego spodziewać się po wizycie?

  • spektakularnego uczucia czystych zębów
  • jaśniejszych zębów ( po usunięciu osadu)
  • lepszego zapachu z ust
  • ustąpienia krwawienia dziąseł
  • bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekkie podrażnienie dziąseł -ma to jednak zazwyczaj miejsce w przypadku Pacjentów, którzy zbyt długo zwlekali z wizytą profilaktyczną w gabinecie stomatologicznym.

Warto więc zapisać się do nas już dziś - zapraszamy! W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę się kontaktować drogą mailową lub przez Fb. Z przyjemnością postaramy się pomóc.

                      

                           

licówki kompozytowe warszawa

Cennik Usług

Konsultacja specjalistyczna ( 30 minut)200  zł

Kontrola periodontologiczna

150 zł
POKRYCIE RECESJI Z PRZESZCZEPEM ŁĄCZNOTKANKOWYM/ząb

POKRYCIE RECESJI Z PRZESZCZEPEM ŁĄCZNOTKANKOWYM/ do 3 zębów

2000 zł

od 2500 zł

SCALING, ROOT PLANING/ 1 kwadrant400 zł
APLIKACJA CHLOSITE50 zł
SZYNA WŁÓKNO SZKLANE, UNIERUCHOMIENIE/ ząb150 zł
 

KIRETAŻ OTWARTY mały obszar

KIRETAŻ OTWARTY duży obszar

STEROWANA REGENERACJA TKANEK mała (Emdogain/Periosystem)

STEROWANA REGENERACJA TKANEK duża

 

750 zł

1500 zł

od 2600 zł

od 3200zł

 

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę