Protetyka stomatologiczna zębów

Protetyka stomatologiczna zębów

Braki w uzębieniu stanowią poważny problem, nie tylko ze względu na estetykę, lecz przede wszystkim zdrowie. Utrata choćby pojedynczego zęba wpływa na cały układ żucia, przez co znacznie ogranicza prawidłowe funkcjonowanie pacjenta. Prowadzi do przesuwania się pozostałych zębów oraz ich przyspieszonego ścierania. Prawdopodobne jest pojawienie się bólów głowy i kłopotów ze zgryzem. Co więcej, utrzymanie higieny jamy ustnej staje utrudnione, a nieprawidłowa higiena prowadzi do rozwoju próchnicy lub chorób przyzębia. Funkcja żucia staje się upośledzona, a utracone zęby mogą postarzać rysy twarzy. Szczególnie przy braku trzonowców, czyli bocznych/tylnych zębów twarz traci swoje naturalne rysy i młodzieńczy wygląd. W tej sytuacji może pomóc protetyk.
Rezerwacje online
W takich przypadkach na pomoc pacjentom przychodzi protetyka i jej komponenty, jak licówki na zęby, czy korony. To dziedzina zajmująca się odbudową uszkodzonych lub brakujących zębów. W MEDESSENCE w Warszawie oferujemy uzupełnienia protetyczne, perfekcyjnie dopasowane do potrzeb pacjentów. Odpowiednio dobrane uzupełnienie przywraca pełną sprawność narządu żucia i poprawia estetykę.

Protetyk_Warszawa

Uzupełnienia wykonywane przez protetyka dzielą się na stałe oraz ruchome. Zawsze są one dobierane indywidualnie, by jak najlepiej służyły naszym pacjentom i spełniały ich wymagania.

Uzupełnienia stałe, jak sama nazwa wskazuje, zostają trwale przymocowane do zębów. Protetyk wykorzystuje do tego specjalne cementy, które utrzymują protezę na miejscu, bez możliwości jej wyjmowania. To wyjątkowo komfortowe rozwiązanie pozwala zapomnieć o wcześniejszym ubytku oraz doskonale imituje naturalne zęby, co jest gwarancją doskonałego efektu wizualnego.

Do protetycznych uzupełnień stałych zaliczamy wkłady koronowe, koronowo-korzeniowe, korony protetyczne (w tym korony pełnoceramiczne), mosty i licówki na zęby.

Protezy ruchome stanowią o wiele mniej komfortowe, lecz w wielu przypadkach jedyne rozwiązanie. Znajdują one zastosowanie, gdy braki w uzębieniu są szczególnie rozległe, a budżet ograniczony. W zależności od potrzeb protetyk dobiera uzupełnienia opierające się tylko na dziąsłach (protezy akrylowe całkowite lub częściowe) bądź dziąsłach i zębach (protezy szkieletowe lub elastyczne).

Protetyk

Korzystamy wyłącznie ze współpracy ze sprawdzonymi i renomowanymi pracowniami techniki dentystycznej, co jest gwarantem jakości oddawanym przez nas prac. Po oddaniu/zacementowaniu pracy protetycznej, jak licówki na zęby, pacjent otrzymuje certyfikat, żeby mieć pewność z czym ma do czynienia i z jakich materiałów został wykonany produkt. Dostaje również zalecenia, stworzone przez protetyka, jak dbać o „nowe uzębienie”, aby utrzymać je jak najdłużej w doskonałej kondycji.

Cennik Usług Protetycznych

Konsultacja protetyczna (do 30 minut)

250 zł

Korona porcelanowa na metalu

1 800 zł

Korona pełnoceramiczna Cerkon/  Emax

2 500 zł

Korona tymczasowa akrylowa (PMMA) 1 punkt

500 zł

Licówka kompozytowa

800 - 1000 zł

Licówka pełnoceramiczna

(praca indywidualna)

2500- 3000 zł

Licówki pełnoceramiczne

 2 300zł

Inlay / Onlay - (nakład) kompozytowy

1000 zł

Endokorona kompozytowa

1000 zł

Wkład koronowo - korzeniowy

Rhein (wkład osiowo kulowy ) jako zaczep do proyezy

od 500 zł

1800 zł

 

Porcelanowe przęsło mostu na implantach - 1 punkt

2 000 zł

Pełnoceramiczne przęsło mostu na implantach - 1 punkt

2 500 zł

Proteza akrylowa

 

Naprawa protezy

2 300 zł

150- 200 zł

Proteza szkieletowa

2 400 zł

Proteza na implantach

18 000-20 000 zł

Proteza elastyczna

2 000 zł

Standardowa korona na implancie

2 500 zł

Pełnoceramiczna korona na implancie

3 500 zł

Zdjęcie / zacementowanie korony z innego gabinetu

200 zł

Wax up /Mock up  (etap pośredni zaprojektowanej pracy)

 

Jig ( potrzebny do deprogramacji i wykonania usg stawu skroniowo-żuchwowego  w placówce referencyjnej

150 zł za ząb

 

 

400 zł

 

 

Indywidualny dobór koloru (wizyta odbywa się w pracowni u technika)

120 zł

 

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę