Usuwanie ósemek w Medessence

Chirurgiczne usuwanie ósemek - kiedy należy pozbyć się zębów mądrości?

Interesuje Cię chirurgiczne usuwanie ósemek? Wskazania do tego zabiegu mogą być różnorodne. Poznaj bliżej kilka z nich.

  • Najczęściej chirurgiczne usuwanie ósemek przeprowadza się przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Zwykle obecność ósemek utrudnia lub blokuje terapię ortodontyczną, dlatego usuwanie zębów mądrości powinno być jedną z pierwszych czynności przed tym procesem.
  • Kiedy szczotkowanie co najmniej jednej ósemki wymaga dużo wysiłku ze względu na trudne/ dalekie położenie. Następstwem nieprawidłowej higieny jest kamień nazębny, pojawianie się stanów zapalnych, próchnica lub próchnica wtórna....
  • Często ósemki zajęte przez próchnicę wymagają leczenia zachowawczego, jednakże prawidłowe założenie wypełnienia może graniczyć z cudem... Wówczas warto rozpatrzyć chirurgiczne usuwanie ósemek.
  • Kiedy próchnica na łuku zębowym, w którym znajduje się jedna z ósemek, jest tak głęboka, ząb wymaga leczenia kanałowego. Leczenie kanałowe ósemek wykonywane jest niezwykle rzadko, ponieważ ich anatomia jest nieprzewidywalna (zakrzywione kanały, wielokorzeniowość, wielokanałowość). Jednocześnie dostęp kanałów jest bardzo trudny. Wtedy też najczęściej robimy ''okład z kleszczy".
  • Kiedy ósemki są zatrzymane w kości a ich ułożenie niesie ryzyko wywołania chorób zębopochodnych. Jest to ryzyko zarówno dla kości, jak i dla zęba.
  • Kiedy zęby mądrości wyrzynają się nieprawidłowo (nie mieszczą się w łuku, uciskają okoliczne tkanki, wywołują obrzęki, stan zapalny dziąseł i całego przyzębia). Stwarzają zagrożenie dla zdrowia całego organizmu. Wysiew drobnoustrojów do krwi może być przyczyną infekcji ogólnoustrojowych i zmian zapalnych w narządach odległych od jamy ustnej. Wśród chorób, których przyczyną mogą być zęby są m.in. choroby serca, nerek, stawów, narządu wzroku, cukrzyca. Pojawienie się stanu zapalnego stanowi ryzyko dla całego organizmu.
  • Kiedy ósemka wyrzyna się nieprawidłowo, czyli pojawia się np. jej fragment. Pozostała część zęba przykrywa kaptur dziąsłowy, pod którym zalegają resztki pokarmowe. Powoduje to duży dyskomfort i przykry zapach z ust. W takiej sytuacji musimy poddać się usuwaniu ósemek, gdyż nieprawidłowo ułożony ząb mądrości może spowodować
  • Ósemkę, która przewlekle drażni błonę śluzową policzka (może spowodować zmiany przednowotworowe) również kwalifikujemy do ekstrakcji.
  • Dotyczy to również sytuacji, gdy brakuje np. dolnej ósemki a obecna górna ósemka wychodzi poza płaszczyznę zwarcia i drażni dziąsło w dolnym łuku.

Jeżeli więc chcesz pozbyć się ósemek, bądź interesuję Cię hirurgiczne usuwanie jednego zęba mądrości lub wszystkich, powinno odbywać się to w sprawdzonym gabinecie. Stomatolog, czyli profesjonalny lekarz, wykona chirurgiczne usuwanie ósemek. Zabieg ten nie powinien być wykonywany przed ok. 16 rokiem życia, ponieważ wszystkie ósemki powinny być do tej pory wyrośnięte. Jeżeli więc na zabieg chcesz zapisać dziecko, to usunięcie zęba powinno odbyć się dopiero za jakiś czas.

Rezerwacje online

Jak przygotować się do zabiegu usuwania ósemek? Ekstrakcja zęba mądrości krok po kroku

W przypadku, kiedy chcemy przystąpić do zabiegu usuwania ósemek, należy przygotować aktualny pantomogram (maksymalnie dwuletni).

Jeśli nie dysponujesz takowym, zapraszamy na wizytę do stomatologa ogólnego. Po zbadaniu jamy ustnej i wykonaniu przeglądu otrzymasz skierowanie na pantomogram (w placówce zewnętrznej). Jeśli stomatolog stwierdzi, że jest potrzeba, to również skierowanie do higienistki na profesjonalne czyszczenie. Po higienizacji i wykonaniu pantomogramu chirurg może przystąpić do zabiegu. Jeżeli masz zdrowe zęby, a ból nie występuje, to możesz udać się na chirurgiczne usuwanie ósemek bezzwłocznie.

W rzadkich przypadkach przykładowo, gdy ułożenie ósemki jest bardzo trudne i istnieje duże ryzyko uszkodzenia nerwu zębodołowego dolnego, chirurg zleca wykonanie CBCT, czyli tomografii stożkowej. Pozwala to na dokładniejsze obejrzenie zęba mądrości.

W dniu zabiegu usunięcia ósemek. Porady dla pacjenta

Zjedz lekki posiłek i staraj się nie stresować. Strach ma wielkie oczy a internet często kłamie.

Każdy zabieg jest inny, każdy pacjent najczęściej ma inne doznania i przeżycia. Nastaw się pozytywnie i zaufaj lekarzowi. Możesz mieć pewność, że u nas jesteś w dobrych rękach. Zadbamy o Ciebie najlepiej jak potrafimy. Twoje zęby mądrości zostaną usunięte szybko i bezboleśnie.

Nie bój się pytać, masz do tego prawo! Zęby mądrości to temat, wokół którego narosło wiele mitów, dlatego najlepiej jest skonsultować swoje wątpliwości ze stomatologiem. Chirurgiczne usuwanie ósemek to zabieg, przez który przeszło już wiele osób, dlatego nie musisz się obawiać ani powikłań, ani bólu.

Po znieczuleniu miejscowym można prowadzić pojazdy, dlatego samodzielna podróż autem jest możliwa. Zabieg chirurgicznego usunięcia zęba jest prosty i szybki, chociaż może powodować delikatne osłabienie w późniejszych dniach.
Jeśli potrzebujesz otuchy zalecamy przybycie na zabieg z osobą towarzyszącą. Jeśli trzeba zasygnalizuj... chętnie potrzymamy za rączkę:)

Chirurgiczne usuwanie ósemek jeszcze bezpieczniejsze

Zabieg ekstrakcji ósemek bądź innych zębów sam w sobie nie jest traumatyczny, w wyjątkowych sytuacjach wydłuża się i trwa dłużej niż 30 min. Aby gojenie było jak najkrótsze i wiązało się z minimalnym obrzękiem i dyskomfortem, oferujemy z naszej strony regenerację PRF.

Materiałem do utworzenia magicznego PRF o właściwościach maksymalnie regeneracyjnych zębodół poekstrakcyjny, jest krew pacjenta pobierana z żyły łokciowej. Po pobraniu do odpowiednich probówek krew jest wirowana w wirówce i tworzy się specjalna frakcja, w żargonie medycznym, nazywana glutem, który dr Kulesza zaszywa w "ranie".
Skuteczność tej metody jest potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi, pacjenci są również bardziej zadowoleni, chętniej i szybciej wracają na kolejne zabiegi. Dopłata do zabiegu to 400 zł. Warto rozważyć skorzystanie z zabiegu, zwłaszcza w przypadkach, gdy planujemy w przyszłości implantację po usuniętym zębie. W razie pytań zachęcamy do kontaktu!

Zalecenia po usunięciu ósemki

Po chirurgicznym usunięciu zęba otrzymujesz od nas szczegółowe zalecenia w formie ustnej i pisemnej. Stosowanie się do nich jest gwarantem pomyślnego gojenia.

Pamiętaj!

    • Nie jedz i nie pij bezpośrednio po znieczuleniu miejscowym. Pogryzienie policzka lub poparzenie wcale nie zdarzają się tak rzadko.
    • Trzymaj zaciśnięty gazik w jamie ustnej przez 20-30 min
    • NNie należy wykonywać energicznego płukania ust przez 48 h, aby nie oderwać skrzepu formującego się w zębodole.
    • Nie kichaj z zamkniętymi ustami (powstrzymanie się od kichania może spowodować odmę, czyli dostanie się powietrza do tkanek miękkich. Jest to męczące, ponieważ obrzęk jest duży i schodzi bardzo powoli, nawet do tygodnia).
    • Aby ekstrakcja przebiegła bezpiecznie, nie należy palić po niej papierosów tradycyjnych i elektronicznych. Zasysanie powietrza podczas zaciągania się może spowodować odklejenie się skrzepu a co za tym idzie powikłane gojenie.
    • Nie pij przez słomkę przez kilka dni
    • Unikaj gorących, twardych pokarmów przez kilka dni, unikaj jedzenia orzeszków, ziaren, pestek etc.
    • Unikaj alkoholu i intensywnego wysiłku fizycznego. Wszystko to może zaburzyć gojenie się rany..
    • Pamiętaj o pilnowaniu higieny jamy ustnej za pomocą delikatnego szczotkowania zębów miękką szczoteczką z ominięciem miejsca ekstrakcji.
    • W wielu przypadkach wskazana jest też tzw. osłona antybiotykowa. Postępuj zgodnie z zaleceniami.
    • W razie niepokojących objawów (przedłużone krwawienie, silny ból, zaburzenia w powstawaniu skrzepu) NIE WAHAJ się z nami skontaktować.
    • Umów się na zdjęcie szwów po 7-10 dniach od zabiegu
    • W razie bólu zażywaj środki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza (NIE ASPIRYNĘ). Ból tkanek będzie się utrzymywał w ciągu kilku pierwszych godzin.
    • Bezpośrednio po zabiegu zalecamy przykładanie coldpack'a do policzka, by zmniejszyć obrzęk pozabiegowy. Zimne okłady będą niezwykle pomocne przez kilka pierwszych godzin. Spożycie lodów (bez bakalii:) też jest mile widziane.

Jeżeli rana wygląda dobrze oraz goi się prawidłowo, to możesz spać spokojnie

Usunięcie (ekstrakcja) zębów nie jest tak bolesne, jak może wyglądać!

Chirurgiczne usuwanie ósemek jest zabiegiem ingerującym w jamę ustną, dlatego może występować po nim ból głowy, obrzęk twarzy czy nawet szczękościsk. Wszystkie te objawy powinny minąć niedługo po usunięciu. Z każdym dniem ból czy dyskomfort powinien maleć.

W celu chirurgicznego usunięcia ósemki należy zgłosić się do lekarzy z Medessence. Zatrudniamy najlepszych specjalistów , doświadczonych w ekstrakcji zębów. Korzystanie z usług profesjonalistów minimalizuje powikłania oraz przyspiesza proces gojenia się rany. W naszym gabinecie usuniemy sprawnie i bezboleśnie każdy ząb!

W przypadku, gdyby usunięcie zęba powodowało nadmierny dyskomfort, który będzie utrzymywał się przez długi czas, zgłoś się do nas! Jeżeli Twoja rana nie wygląda najlepiej, a masz wrażenie że jest coraz gorzej, zadzwoń do nas jak najszybciej w celu umówienia wizyty.

Cennik Usług

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego (np. ósemki

 

500 - 800 zł

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać z odroczonego systemu płatności PAYPLUS lub  bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę