ul. Modzelewskiego 56
Warszawa , Mokotów

pon. - pt. 9.00 - 20.00
sob. - do uzgodnienia

ul. Modzelewskiego 56
Warsaw , Mokotów

Mon. – Fri. 9:00 – 20:00
Sat. – to be agreed

Usuwanie ósemek w Medessence

Kiedy należy usunąć ósemki czyli tzw zęby mądrości?

 • Kiedy Twój ortodonta po wykonaniu diagnostyki , przy omówieniu planu leczenia poinformuję Cię, że ich obecność utrudni lub zablokuje terapię ortodontyczną.
 • Kiedy higiena ósemek (szczotkowanie, nitkowanie) jest bardzo trudna (ze względu np. na położenie), w związku z tym odkłada się dużo kamienia nazębnego, tworzy się próchnica, próchnica wtórna....i same potworności.
 • Kiedy ósemki są objęte próchnicą , a leczenie zachowawcze czyli założenie wypełnienia jest niemożliwe.
 • Kiedy próchnica w ósemkach jest tak głęboka, że ząb wymaga leczenia kanałowego. Leczenie kanałowe ósemek wykonywane jest rzadko ponieważ ich anatomia jest nieprzewidywalna i trudna (zakrzywione kanały, wielokorzeniowość, wielokanałowość) . Jednocześnie dostęp kanałów jest mocno ograniczony.
 • Kiedy ósemki są zatrzymane w kości ,ich ułożenie stanowi zagrożenie dla innych zębów, dla przyzębia.
 • Kiedy są zatrzymane w kości a ich ułożenie niesie ryzyko wywołania chorób zębopochodnych.
 • Kiedy wyrzynają się nieprawidłowo (nie mieszczą się w łuku, uciskają okoliczne tkanki, wywołują obrzęki , stan zapalny dziąseł i całego przyzębia, przez co stwarzają zagrożenie dla zdrowia całego organizmu. Wysiew drobnoustrojów do krwi może być przyczyną infekcji ogólnoustrojowych i zmian zapalnych w narządach odległych od jamy ustnej. Wśród chorób, których przyczyną mogą być zęby są m.in. choroby serca, nerek, stawów, narządu wzroku, cukrzyca.
 • Kiedy wyrzynają się nieprawidłowo czyli pojawia się np. jej fragment. Pozostała część zęba przykrywa kaptur dziąsłowy ,pod którym zalegają resztki pokarmowe. Powoduje to duży dyskomfort i przykry zapach z ust.
 • kiedy „stoją” poza łukiem czyli wychodzą z szeregu i przewlekle drażnią błonę śluzową policzka (może to spowodować zmiany przednowotworowe)
  kiedy brakuje dolnej ósemki a obecna górna ósemka wychodzi poza płaszczyznę zwarcia i drażni dziąsło w dolnym łuku

Jak przygotować się do zabiegu usuwania ósemek?

Jeśli nie dysponujesz aktualnym pantomogramem ( max 2letnim) zapraszamy do nas na wizytę, do stomatologa ogólnego. Po zbadaniu jamy ustnej i wykonaniu przeglądu stomatolog wydaje skierowanie na pantomogram . Dopiero po jego wykonaniu i analizie zdjęcia , chirurg może przystąpić do zabiegu.

W rzadkich przypadkach, jeśli ułożenie ósemki jest bardzo trudne i jest duże ryzyko uszkodzenia nerwu zębodołowego dolnego , chirurg zleca wykonanie CBCT czyli tomografii stożkowej.

UWAGA: Nie ma możliwości wykonania CBCT i pantomogramu w Medessence. Zalecamy wykonanie zdjęcia w placówce partnerskiej (gwarantuje znakomitą jakość zdjęć za rozsądną cenę , dogodne godziny otwarcia ,również w soboty, bez konieczności wcześniejszego umawiania się).
Placówki partnerskie to: DIAGDENT ( Saska Kępa, Ursynów, Białołeka, Włochy) oraz PANORAMIK (pl. J.H. Dąbrowskiego 5 przy Metrze Świętokrzyska)

W dniu zabiegu: zjedz lekki posiłek i staraj się nie stresować. Strach ma wielkie oczy a internet często kłamie. Każdy zabieg jest inny , każdy pacjent ma inne doznania i przeżycia. Nastaw się pozytywnie i zaufaj lekarzowi. Możesz mieć pewność, że u nas jesteś w dobrych rękach.
Nie bój się pytać, masz do tego prawo.
Znieczulenie miejscowe nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów.
Jeśli potrzebujesz otuchy zalecamy przybycie na zabieg z osobą towarzyszącą 🙂

Nie wykonujemy żadnych zabiegów w obrębie jamy ustnej i twarzy podczas aktywnej opryszczki oraz trwających infekcji: bakteryjnych, wirusowych lubgrzybiczych. Pacjent w dniu zabiegu powinien być zdrowy. Jeśli masz wątpliwości skonsultuj się z recepcjonistką.

Zalecenia po usunięciu ósemki

 • po usunięciu zęba otrzymujesz od nas szczegółowe zalecenia w formie ustnej i pisemnej. Stosowanie się do nich jest gwarantem pomyślnego gojenia.

Pamiętaj!

 • Nie jedz, nie pij, póki działą znieczulenie
 • Trzymaj zaciśnięty gazik w jamy ustnej przez 20-30min
  nie płucz energicznie jamy ustnej przez 48h, aby nie oderwać skrzepu formującego się w zębodole
 • Nie kichaj z zamkniętymi ustami ( powstrzymanie się od kichania może spowodować odmę czyli dostanie się powietrza do tkanek miękkich. Jest to męczące ponieważ obrzęk jest duży i schodzi bardzo powoli, nawet do tygodnia)
 • Nie pal papierosów tradycyjnych i elektronicznych. Zasysanie powietrza podczas zaciągania się może spowodować odklejenie się skrzepu a co za tym idzie powikłane gojenie
 • Nie pij przez słomkę przez kilka dni
 • Unikaj gorących , twardych pokarmów przez kilka dni, unikaj jedzenia orzeszków , ziaren , pestek etc
 • Unikaj alkoholu i intensywnego wysiłku fizycznego. Wszystko to może zaburzyć gojenie się rany.
 • Utrzymuj higienę jamy ustnej za pomocą delikatnego szczotkowania zębów miękką szczoteczką z ominięciem miejsca ekstrakcji.
 • W wielu przypadkach wskazana jest też tzw. osłona antybiotykowa. Postępuj zgodnie z zaleceniami
 • W razie niepokojących objawów (przedłużone krwawienie, silny ból, zaburzenia w powstawaniu skrzepu) nie wahaj się z nami skontaktować.
 • Umów się na zdjęcie szwów po 7-10 dniach od zabiegu
 • W razie bólu zażywaj środki p/bólowe zgodnie z instrukcją ( NIE ASPIRYNĘ)
 • Bezpośrednio po zabiegu zalecamy przykładanie coldpack'a (zimnego okładu) do policzka by zmniejszyć obrzęk pozabiegowy . Spożycie lodów ( bez bakalii:) też jest mile widziane.
AdobeStock_118632017sm

Cennik Usług

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego (np. ósemki)

350 - 700 zł

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

Podaj Preferowany termin wizyty

Zamów wizytę

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę