ul. Modzelewskiego 56
Warszawa , Mokotów

pon. - pt. 9.00 - 20.00
sob. - do uzgodnienia

ul. Modzelewskiego 56
Warsaw , Mokotów

Mon. – Fri. 9:00 – 20:00
Sat. – to be agreed

Usuwanie ósemek w Medessence

...Nie taki diabeł straszny jak go malują...

Kiedy należy usunąć ósemki czyli tzw. zęby mądrości?

 • Najczęściej przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Zwykle ich obecność utrudnia lub blokuje terapię ortodontyczną.
 • Kiedy szczotkowanie ósemek ze względu na trudne/ dalekie położenie wymaga dużo wysiłku. Następstwem nieprawidłowej higieny jest kamień nazębny, próchnica lub próchnica wtórna....
 • Często ósemki zajęte przez próchnicę wymagają leczenia zachowawczego, jednakże prawidłowe założenie wypełnienia może graniczyć z cudem... Wówczas warto rozpatrzyć usunięcie.
 • Kiedy próchnica w ósemkach jest tak głęboka, że ząb wymaga leczenia kanałowego. Leczenie kanałowe ósemek wykonywane jest niezwykle rzadko ponieważ ich anatomia jest nieprzewidywalna (zakrzywione kanały, wielokorzeniowość, wielokanałowość) . Jednocześnie dostęp kanałów jest bardzo trudny. Wtedy też najczęściej robimy ''okład z kleszczy".
 • Kiedy ósemki są zatrzymane w kości a ich ułożenie niesie ryzyko wywołania chorób zębopochodnych.
 • Kiedy zęby mądrości wyrzynają się nieprawidłowo (nie mieszczą się w łuku, uciskają okoliczne tkanki, wywołują obrzęki , stan zapalny dziąseł i całego przyzębia). Stwarzają zagrożenie dla zdrowia całego organizmu. Wysiew drobnoustrojów do krwi może być przyczyną infekcji ogólnoustrojowych i zmian zapalnych w narządach odległych od jamy ustnej. Wśród chorób, których przyczyną mogą być zęby są m.in. choroby serca, nerek, stawów, narządu wzroku, cukrzyca.
 • Kiedy ósemka wyrzyna się nieprawidłowo czyli pojawia się np. jej fragment. Pozostała część zęba przykrywa kaptur dziąsłowy, pod którym zalegają resztki pokarmowe. Powoduje to duży dyskomfort i przykry zapach z ust.
 • Ósemkę, która przewlekle drażni błonę śluzową policzka (może spowodować zmiany przednowotworowe) również
  kwalifikujemy do ekstrakcji.
 • Dotyczy to również sytuacji, gdy  brakuje np. dolnej ósemki a obecna górna ósemka wychodzi poza płaszczyznę zwarcia i drażni dziąsło w dolnym łuku.

Jak przygotować się do zabiegu usuwania ósemek?

Po pierwsze, potrzebujemy aktualny pantomogram, maksymalnie dwuletni.

Jeśli nie dysponujesz takowym, zapraszamy na wizytę  do stomatologa ogólnego. Po zbadaniu jamy ustnej i wykonaniu przeglądu otrzymasz skierowanie na pantomogram (w placówce zewnętrznej) Jeśli stomatolog stwierdzi że jest potrzeba, również  skierowanie do higienistki na profesjonalne czyszczenie. Po higienizacji i wykonaniu  pantomogramu, chirurg może przystąpić do zabiegu.

W rzadkich przypadkach, przykładowo gdy ułożenie ósemki jest bardzo trudne i istnieje duże ryzyko uszkodzenia nerwu zębodołowego dolnego , chirurg zleca wykonanie CBCT czyli tomografii stożkowej.

UWAGA: Nie ma możliwości wykonania CBCT i pantomogramu w Medessence. Zalecamy wykonanie zdjęcia w placówce partnerskiej (gwarantuje znakomitą jakość zdjęć za rozsądną cenę , dogodne godziny otwarcia ,również w soboty, bez konieczności wcześniejszego umawiania się).
Placówki partnerskie to: DIAGDENT ( Saska Kępa, Ursynów, Białołeka, Włochy) oraz

PANORAMIK (pl. J.H. Dąbrowskiego 5 przy Metrze Świętokrzyska).

W dniu zabiegu:

Zjedz lekki posiłek i staraj się nie stresować. Strach ma wielkie oczy a internet często kłamie.

Każdy zabieg jest inny , każdy pacjent ma inne doznania i przeżycia. Nastaw się pozytywnie i zaufaj lekarzowi. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.
Nie bój się pytać, masz do tego prawo.

Znieczulenie miejscowe nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów.

Jeśli potrzebujesz otuchy zalecamy przybycie na zabieg z osobą towarzyszącą 🙂 Jeśli trzeba zasygnalizuj... chętnie potrzymamy za rączkę:)

UWAGA!!  Nie wykonujemy żadnych zabiegów w obrębie jamy ustnej i twarzy podczas aktywnej opryszczki oraz trwających infekcji: bakteryjnych, wirusowych lubgrzybiczych. Pacjent w dniu zabiegu powinien być zdrowy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości skonsultuj się z recepcjonistką maksymalnie w dniu poprzedzającym wizytę.

Zalecenia po usunięciu ósemki

 • po usunięciu zęba otrzymujesz od nas szczegółowe zalecenia w formie ustnej i pisemnej. Stosowanie się do nich jest gwarantem pomyślnego gojenia.

Pamiętaj!

 • Nie jedz, nie pij, póki działa znieczulenie. Pogryzienie policzka lub poparzenie wcale nie zdarzają się tak rzadko.
 • Trzymaj zaciśnięty gazik w jamy ustnej przez 20-30min
 • Nie płucz energicznie jamy ustnej przez 48h, aby nie oderwać skrzepu formującego się w zębodole.
 • Nie kichaj z zamkniętymi ustami ( powstrzymanie się od kichania może spowodować odmę czyli dostanie się powietrza do tkanek miękkich. Jest to męczące ponieważ obrzęk jest duży i schodzi bardzo powoli, nawet do tygodnia).
 • Nie pal papierosów tradycyjnych i elektronicznych. Zasysanie powietrza podczas zaciągania się może spowodować odklejenie się skrzepu a co za tym idzie powikłane gojenie.
 • Nie pij przez słomkę przez kilka dni.
 • Unikaj gorących , twardych pokarmów przez kilka dni, unikaj jedzenia orzeszków , ziaren , pestek etc.
 • Unikaj alkoholu i intensywnego wysiłku fizycznego. Wszystko to może zaburzyć gojenie się rany.
 • Utrzymuj higienę jamy ustnej za pomocą delikatnego szczotkowania zębów miękką szczoteczką z ominięciem miejsca ekstrakcji.
 • W wielu przypadkach wskazana jest też tzw. osłona antybiotykowa. Postępuj zgodnie z zaleceniami.
 • W razie niepokojących objawów (przedłużone krwawienie, silny ból, zaburzenia w powstawaniu skrzepu) NIE WAHAJ się z nami skontaktować.
 • Umów się na zdjęcie szwów po 7-10 dniach od zabiegu.
 • W razie bólu zażywaj środki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza ( NIE ASPIRYNĘ).
 • Bezpośrednio po zabiegu zalecamy przykładanie coldpack'a (zimnego okładu) do policzka by zmniejszyć obrzęk pozabiegowy . Spożycie lodów ( bez bakalii:) też jest mile widziane.

UWAGA! Znikomy procent pacjentów dotyka powikłanie poekstrakcyjne tzw. SUCHY ZĘBODÓŁ.  Jeśli około 3-4 dni po zabiegu, zamiast odczuwać ulgę , ból narasta , zapraszamy na wizytę kontrolną. Najprawdopodobniej cierpisz na suchy zębodół... POMOŻEMY.

 

 

 

 

 

AdobeStock_118632017sm

Cennik Usług

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego (np. ósemki)

350 - 700 zł

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

Podaj Preferowany termin wizyty

Zamów wizytę

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę