ul. Modzelewskiego 56
Warszawa , Mokotów

pon. - pt. 9.00 - 20.00
sob. - do uzgodnienia

ul. Modzelewskiego 56
Warsaw , Mokotów

Mon. – Fri. 9:00 – 20:00
Sat. – to be agreed

Wybielanie zębów

W Medessence stosujemy nowoczesne i bezpieczne sposoby wybielania zębów.

Naszym absolutnym faworytem jest domowa metoda wybielania nakładkowego.

"Nie da się/ TO NIE DLA MNIE/ Nie dam rady/ Mam zbyt wrażliwe zęby" są to słowa, które słyszymy najczęściej proponując Pacjentom tę metodę.

Nic bardziej mylnego. Gwarantujemy sukces się w 99% przypadków dzięki autorskiej metodzie opracowanej przez nasz zespół. Sekret tkwi w przestrzeganiu zaleceń krok po kroku. Dotyczy to nie tylko bezwzględnego przestrzegania białej diety, której szczegóły znajdziecie poniżej, ale również częstości, ilości,sposobu aplikacji preparatu itd.

Jak wygląda przygotowanie do domowego wybielania nakładkowego?

Po kwalifikacji Pacjenta - czyli sprawdzeniu czy ma wyleczone wszystkie zęby, kierujemy na wizytę higienizacyjną do naszej higienistki. Po profesjonalnym czyszczeniu ( scalingu,piaskowaniu, fluoryzacji i instruktażu) ustalamy odcień początkowy zębów Pacjenta i przystępujemy do pobrania wycisków masą alginatową. Następnie spotykamy się po kilku dniach (zwykle 3-7dni) i oddajemy Pacjentowi zestaw 2 nakładek idealnie dopasowanych do jego zębów plus preparat wybielający. Jest to bardzo ważna wizyta ponieważ kładziemy nacisk na rzetelne przeprowadzenie instruktażu stosowania nakładek w połączeniu z żelem wybielającym i podkreślamy wagę zaleceń żywieniowych. Następnie umawiamy pacjenta po 2 tygodniach na kontrolę, żeby ocenić efekty zabiegu i stopień satysfakcji. Po około 10 dniach od KONTROLI można przystąpić do wymiany starych, przebarwionych wypełnień, które odstają estetyką od wybielonych zębów.

Efekty tej metody są bardzo zadowalające, wręcz spektakularne i naturalnie zalecamy ją większości Pacjentom. Wyjątek stanowią osoby z bardzo startymi zębami ( zaawansowaną atrycją) oraz Pacjenci, którym zależy na natychmiastowym efekcie.

Podczas procesu domowego wybielania zębów i do tygodnia po zakończeniu procedury aby  utrwalić efekt wybielenia zębów zaleca się przestrzeganie tzw. „białej diety”. 

Czego nie wolno spożywać?

Zakazane napoje to: kawa czarna , herbata czarna , zielona , czerwone wino, soki warzywne i owocowe np. wiśniowe, porzeczkowe lub jagodowe.

Zakazane warzywa i owoce: buraki, marchew, czerwona kapusta, czerwona papryka, koncentraty pomidorowe.

Zakazane przyprawy: curry, kurkuma, kakao, cynamon, papryka słodka i ostra.

*Inne potrawy i napoje mające ciemne zabarwienie.

Co można spożywać?

Napoje: woda mineralna

Nabiał: kefir, jogurty naturalne, mleko, twaróg, maślanki.

Warzywa i owoce: kalafior, ziemniaki, biała fasola, ogórek zielony, warzywa z małą ilością barwnika.

*Ryby i mięsa bez dużej ilości przypraw

Po każdym wykonanym zabiegu wybielania zębów ( niezależnie od metody) może wystąpić nadwrażliwość zębów, dlatego do 14 dni od zabiegu zaleca się się stosowanie do mycia zębów łagodnej pasty z fluorem bądź hydroksyapatytem wapnia. Należy również unikać nagłych zmian temperatury spożywanych pokarmów. 

Nie należy palić papierosów, które również mogą spowodować przebarwienia!

Warto pamiętać, że aby utrzymać zadowalający efekt wybielania należy zgłaszać się regularnie do stomatologa w celu wykonywania zabiegów przypominających.

Alternatywą do domowego wybielania nakładkowego  są metody gabinetowe.

Metody gabinetowe, które dają szybkie i w większości przypadków satysfakcjonujące efekty to:

PREVDENT, preparat który słynie z tego, że odwrażliwia i jednocześnie wybiela zęby.

Oto szczegółowe informacje na temat PREVDENT:
- Jak bardzo można nim wybielić zęby?
- Badania pokazują, że przy zastosowaniu metody firmy Prevdent możemy osiągnąć biel o 7, 8 odcieni jaśniejszą od stanu obecnego. Rezultat  zależy głównie od obecnego koloru oraz uwarunkowań własnych Pacjenta.

Czy procedura jest bezpieczna?
- Tak, procedura wybielania firmy Prevdent jest bezpieczna. W trakcie stosowania tej procedury szkliwo zęba nie ulega zniszczeniu. Efekt zostaje osiągnięty dzięki zaawansowanej formule składników, nano-hydroksyapatytu (hydroksyapatyt jest głównym składnikiem szkliwa, ok. 97%). Hydroksyapatyt wytwarzany sztucznie, dzięki odpowiedniemu stosunkowi wapnia do fosforu, wykazuje identyczne właściwości jak jego naturalny odpowiednik. Drugim składnikiem jest nisko stężony, 6% nadtlenek wodoru (procentowość zgodna z najnowszymi wymogami prawa unijnego).

Jak wygląda procedura? Na początku sprawdzamy stan zębów Pacjenta. Jeśli są zdrowe i czyste, możemy przystąpić do procedury. Pierwszy etap to zabezpieczenie jamy ustnej, dziąseł oraz ust. Sesje wybielania trwają po 12 minut, cała procedura trwa koło 1,5 godziny, zatem warto uzbroić się w cierpliwość i przygotować np  słuchawki z ulubioną muzyką w telefonie 🙂 po skończonym zabiegu zęby są zwykle odwodnione ale można już ocenić efekt przywrócenia naturalne bieli. Łatwo, szybko i skutecznie.

Jak długo zęby pozostaną białe?

Efekt procedury wybielania zębów za pomocą systemu Prevdent może się utrzymać od 2 do 3 lat. Oczywiście rezultat zależny będzie od indywidualnych warunków pacjenta oraz nawyków żywieniowych.

Czy jest to zabieg bolesny?
Procedura firmy Prevdent jest niemalże bezbolesna. Tylko w niektórych przypadkach (powiększonej wrażliwości przed) może pojawić się delikatna nadwrażliwość w trakcie i po zabiegu (do 24 godzin). Dzięki temu procedura wybielania zębów marki Prevdent jest rekomendowana dla Pacjentów z nadwrażliwością zębów.

Nanohydroksyapatyt zawarty z aktywnej pianie docelowo mineralizuje szkliwo oraz redukuje nadwrażliwość pozabiegową.

Do produkcji żelu wybielającego firma Prevdent używa zaawansowanych technologicznie składników tak, aby skutecznie pozbyć się przebarwień na zębach spowodowanych m. in.: paleniem tytoniu, piciem herbaty, kawy lub czerwonego wina.

System Prevdent jest unikalnym systemem zawierającym jedyne w swoim rodzaju połączenie 6% nadtlenku wodoru wraz z nanohydroksyapatytem.

Co po zabiegu?

Na pewno wiecie.  Hasło: BIAŁA DIETA.  Przez co najmniej 24 godziny po wybielaniu zaleca się unikanie jedzenia i picia zawierającego jakiekolwiek barwniki (cola, kawa, herbata, czerwone mięso, pomidory, sos sojowy itp.). Dotyczy to również owoców, z wyjątkiem bananów.

Należy spożywać produkty takie jak mleko, woda, białe pieczywo, ryby, ryż, serek wiejski oraz trzymać się zasady: nie jeść niczego, co mogłoby przebarwić białą koszulę.

Drugą metodą gabinetową, która przynosi efekt śnieżnej bieli jest wybielanie preparatem Opalescence 45 %.

Podobnie jak PREVDENT oraz inne, skuteczne, dające efekt na dłużej niż kilka dni,metody gabinetowe, wybielanie trwa około 1,5 godziny. Procedurę zaczynamy od zabezpieczenia ust, dziąseł i jamy ustnej Pacjenta. Metoda ta jest zalecana zwłaszcza Pacjentom , którym zależy na czasie i mają bardzo żółte zęby. Może być ciut bolesna dlatego warto zażyć tabletkę przeciwbólową przed zabiegiem.  Podobnie jak w przypadku innych metod stosujemy biała dietę jeszcze przez dobę od zabiegu.

Efekty utrzymują się zwykle do 2 lat.

Zachęcamy do konsultacji , wspólnie wybierzemy najlepszy sposób na przywrócenie Państwa zębom efektu wow!

 

 

 

wybielanie prostokat

Cennik Usług

PREVDENT - NOWOŚĆ - www.ZdrowaBiel.pl - metoda gabinetowa

1 500 zł

Opalescence BOOST - wybielanie zębów w gabinecie

1 000 zł

Szyny do wybielania domowego

500 zł

Opalescence 16% - Wybielanie domowe - 4 strzykawki

250 zł

Nite White 22%- 3 strzykawki do wybielania domowego

350 zł

Wybielanie zęba martwego - pierwsza wizyta

200 zł

Wybielanie zęba martwego - druga wizyta

100 zł

Wybielanie zęba martwego - trzecia wizyta

100 zł

Wybielanie zęba martwego - czwarta wizyta

50 zł

Ważne:
Po skończonym wybielaniu należy doliczyć koszt wypełnienia Asteria

150 zł

Usuwanie przebarwień ICON - 1 ząb

200 zł

Informujemy, że ze wszystkich usług kliniki Medessence możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych .

 

 

Już teraz zapłać przez Mediraty 

 

Podaj Preferowany termin wizyty

Zamów wizytę

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Medessence, Modzelewskiego 56 lok.usł.2, 02-679 Warszawa.) jedynie do kontaktu ze mną.

Umów wizytę